Historia mordercy z Pieruszyc pochowanego na cmentarnej ścieżce
Historia mordercy z Pieruszyc pochowanego na cmentarnej ścieżce Historia mordercy z Pieruszyc pochowanego na cmentarnej ścieżce

25-letni Czesław Konieczny bezpardonowo wymordował swoją 7-osobową rodzinę.

Morderca w 1929 r. zabił swoją 49-letnią matkę, czwórkę braci oraz dwie siostry. Najmłodsza z ofiar miała zaledwie 7 lat. Sprawca został szybko ujęty, a rzekomą kością niezgody okazała się dezaprobata ze strony rodziny, w sprawie zawarcia związku małżeńskiego. Zwłoki zamordowanych były zmasakrowane, m.in. siostra miała odcięte ramię. Pozostałe ofiary miały np. gardła i czaszki przerąbane siekierą.

Sprawca początkowo nie przyznawał się, lecz już przy wstępnych oględzinach pies tropiący skoczył na Czesława, jasno wskazując na sprawcę tragedii. Czesław przyznał się, a w fazie składania zeznań opisał szczegółowo kolejne morderstwa. Sprawa zyskała ogromny rozgłos, pisano o niej nawet w prasie amerykańskiej, niemieckiej, a także australijskiej.

Mordercę skazano na śmierć w procesie, który odbył się 28 maja w Ostrowie Wielkopolskim. Konieczny został powieszony. Później pochowano go na cmentarnej ścieżce. Chciano by jego grób był bezustannie deptany. Twierdzono, iż przez to, dusza mordercy nigdy nie zazna spokoju.

Kilka lat temu na ścieżce została położona kostka brukowa. Miejsce pochówku Czesława Koniecznego zaznaczone jest kostkami innego koloru. Przypadek Koniecznego jest często poruszany przez zwolenników kary śmierci twierdzących, iż nie należy niektórym osobom dawać drugiej szansy. Et dens pro dente.

źródło:
publicdomainpictures.net/pl/view-image.php?image=133539&picture=krwawy-topor

 
0.093219995498657