Wesołe szopy pozujące z namalowanymi przez siebie obrazami to najbardziej urocza rzecz, jaką dziś zobaczycie
Wesołe szopy pozujące z namalowanymi przez siebie obrazami to najbardziej urocza rzecz, jaką dziś zobaczycie Wesołe szopy pozujące z namalowanymi przez siebie obrazami to najbardziej urocza rzecz, jaką dziś zobaczycie

Od czasu do czasu mamy okazję usłyszeć o zwierzętach mających talent artystyczny. W sieci pojawiają się filmy o słoniach, szympansach, a czasem i psach malujących obrazy. Znacznie rzadziej dowiadujemy się o szopach praczach z talentem malarskim. Zwykle kiedy myślimy o nich, wyobrażamy sobie zadziorne zwierzaki, grzebiące w śmieciach w poszukiwaniu jedzenia. Wychodzi jednak na to, że mała rodzina szopów udowadnia, iż ten stereotyp nie zawsze odnajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Poznajcie Piper, Cheeto i Tito, trzy uratowane szopy, które jakiś czas temu rozpoczęły całkiem udaną karierę artystyczną. Ich abstrakcyjne dzieła wcale nie należą do najtańszych - obraz o nazwie Tiny Masterpiece namalowany przez Cheeto wyceniony został na 75 dolarów, a malunek Piper o nazwie Custom Masterpiece w wybranych przez zamawiającego kolorach to 150 dolarów. Obrazy zwierzaków z sukcesem podbijają media społecznościowe. Niektórzy mówią nawet, że Piper, Cheeto i Tito to Jackson Pollock w świecie szopów. W dodatku ich dzieła sztuki sprzedają się jak świeże bułeczki. 

Portal Bored Panda skontakował się z behawiorystką zwierzęcą, Suzanne MacDonald z Uniwersytetu York w Toronto, aby dowiedzieć się więcej o szopach praczach i czy faktycznie mogą one mieć zapędy artystyczne. - Tak naprawdę każde zwierzę można wytresować tak, aby malowały obrazy. Wystarczy tylko uzbroić się w cierpliwość i masę przekąsek w ramach nagrody - wyjaśniła profesor. Jeśli chodzi o szopy, sytuacja jest o tyle prosta, że mogą one chwytać przedmioty za pomocą przednich łapek. Pani profesor dodała jednak, że nie ma żadnych dowodów na to, że szopy mają zmysł artystyczny, ale powiedziała także: - Z drugiej strony nie można ich o to zapytać… więc, kto wie?

Behawiorystka opowiedziała również o wielu błędnych przekonaniach na temat szopów. - W środowiskach miejskich uważane są za padlinożerne, jednak w rzeczywistości, podobnie jak psy, koty czy niedźwiedzie, zwierzęta te są wszystkożerne. Oznacza to, że zjedzą prawie wszystko, tak samo jak ludzie. - Szopy pracze mogą wykorzystywać wiele różnych zasobów żywności, w tym śmieci w miastach. Ponadto mają bardzo wrażliwe małe łapki, dzięki czemu mają pewny chwyt, co z kolei pozwala im spożywać szeroką gamę pokarmów.

Poniżej znajdziecie więcej zdjęć trzech szopowych artystów. Miłego oglądania!

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

Źródło: [1]

0.13492202758789