Idziesz na wojnę? Państwo przechowa twoją spermę!
Idziesz na wojnę? Państwo przechowa twoją spermę! Idziesz na wojnę? Państwo przechowa twoją spermę!

Igor Trunow, który stoi na czele Rosyjskiego Związku Prawników, powiedział agencji informacyjnej TASS, że rząd zaakceptował jego wniosek o pomoc finansową na zamrożenie nasienia, przechowywanie biomateriałów w kriobanku i leczenie bezpłodności dla żołnierzy.

„MINISTERSTWO ZDROWIA ROSJI OKREŚLIŁO MOŻLIWOŚĆ BEZPŁATNEGO PRZECHOWYWANIA I PRZECHOWYWANIA PLEMNIKÓW DLA ZMOBILIZOWANYCH OBYWATELI W LATACH 2022-24 NA KOSZT BUDŻETU FEDERALNEGO” – POWIEDZIAŁ TRUNOW.

Dodał, że rosyjskie prawo przewiduje bezpłatne korzystanie z przechowywanych biomateriałów dla rodzin wojskowych uznanych za uprawnione przez ich ubezpieczycieli zdrowotnych.

Trunow powiedział, że jego związek planuje ubiegać się o fundusze na zamrażanie nasienia w imieniu kilku par, które zostały rozdzielone przez pobór do rosyjskiej kampanii wojskowej na Ukrainie tej jesieni.

Do tej pory ponad 300 000 rezerwistów zostało powołanych do walki w rosyjskiej „specjalnej operacji wojskowej” na Ukrainie, która była pierwszą mobilizacją tego kraju od czasów II wojny światowej.

Niezależne media potwierdziły śmierć ponad 10 000 rosyjskich żołnierzy w ciągu 10 miesięcy od wydania przez wojsko rozkazu inwazji na Ukrainę.

Zachodnie szacunki szacują dotychczasowe straty militarne Rosji na około 100 000 zabitych i rannych żołnierzy.

0.072402000427246