Chciałbyś pojechać karawanem pogrzebowym od Tesli? Holendrzy już taką zbudowali.
Chciałbyś pojechać karawanem pogrzebowym od Tesli? Holendrzy już taką zbudowali. Chciałbyś pojechać karawanem pogrzebowym od Tesli? Holendrzy już taką zbudowali.

Holenderska firma Derk przygotowała własną, w pełni funkcjonalną wersją pogrzebową Tesli Model 3.

Tesla Hearse 3 jest wyposażona w zamontowany z tyłu silnik elektryczny o mocy 302 (225kW/306 KM) i ustawiony w podlodze akumulator o pojemności 53kWh. 

Auto ma 491 kilometrów zasięgu, jednak ze względu na wagę oraz gorszą aerodynamikę można spodziewać się do 375 kilometrów zasięgu. A to znaczy, że jeśli ten karawan w rzeczywistości przejedzie 300 kilometrów będzie to sukces. Na szczęście dla najważniejszego pasażera jest to zupełnie bez znaczenia.

Samochód ma przedłużone do pięciu i pół metra nadwozie (9 cm więcej niż oryginalna Tesla), ładownię na trumnę, gwiaździstą podsufitkę, by zmarły mógł popatrzeć na niebo oraz mnóstwo schowków. 

Świetną informacją dla nieboszczyka jest to, że spędzi on swoją ostatnią, elektryczną podróż bez obaw o zatrucie środowiska.

Wypasione wznętrze zawiera ściankę działową z okienkiem zapewniającym zmarłemu prywatność. Oprócz tego możemy podziwiać kolorowe diody oraz elektryczne zasłony. Opcjonalnie możemy nabyć wysuwane nierdzewne stojaki na kwiaty, schowki na walizeczki, czy specjalny wózek.

0.19799995422363