Zbigniew Stonoga ujawnia szokujące informacje dotyczące warunków, w jakich odbywają karę osadzeni Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik!
Zbigniew Stonoga ujawnia szokujące informacje dotyczące warunków, w jakich odbywają karę osadzeni Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik! Zbigniew Stonoga ujawnia szokujące informacje dotyczące warunków, w jakich odbywają karę osadzeni Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik!

Zbigniew Stonoga, kontrowersyjny polityk i biznesmen znany jest ze swego niekonwencjonalnego stylu życia i bezpardonowego języka. Do historii przeszła jego prywatna wojna z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro, a stonogowe:

"Ziobro, ty k...o jeb...a, przestań mi rodzinę prześladować!" weszło do języka potocznego.

W swoim najnowszym filmie na kanale YouTube Stonoga udziela szokujących informacji dotyczących warunków, w jakich przebywają skazany za tzw. aferę gruntową Marciej Wąsik, który obok Mariusza Kamińskiego spędza w więzieniu zasądzoną prawomocnym wyrokiem karę dwóch lat więzienia.

Informacje, które przekazuje Stonoga, mają pochodzić od funkcjonariuszy więzienia, w Przytułach, gdzie odbywa wyrok Wąsik.

Jak dowiadujemy się, Wąsikowi zamontowano w celi 42- calowy. Wbrew przepisom dotyczących otrzymywania przesyłek z zewnątrz, skazany otrzymał paczkę żywnościową już w pierwszym dniu pobytu w więzieniu. Wbrew zasadom, skazany używa telefonu do pięciu godzin dziennie mimo,  iż ma prawo do jednej rozmowy tygodniowo. Choć skazani mają prawo do dwóch wizyt w miesiącu, Wąsik ma te wizyty codziennie. Czteroosobowa cela została opróżniona tak, by skazany miał pomieszczenie tylko dla siebie.

Więcej informacji na ten temat znajduje się na kanale Zbigniewa Stonogi.

O CO CHODZI W AFERZE GRUNTOWEJ

Szanujemy Wasz czas i streścimy się do niezbędnych konkretów. W roku 2006 koalicjantem rządzącego PiSu był Andrzej Lepper, który pełnił funkcję wicepremiera. W pewnym momencie uznano Leppera za czlowieka, którego należy za wszelką cenę zniszczyć. W tym celu służby Centralne Biuro Antykorupcyjne, na czele którego stali Kamiński i Wąsik zmontowało aferę gruntową. 

Zastawiono pułapkę na Leppera. W tym celu sfałszowano dokumentację i dowody, które miały posłużyć jako potencjalne dowody na łapówkarstwo wicepremiera. Niestety Lepper nie dał się złapać, jednak krańcowym efektem tej afery była samobójcza śmierć Leppera.

W 2015 roku sąd pierwszej instancji skazał Kamińskiego i Wąsika na trzy lata pozbawienia wolności, jednak był to wyrok nieprawomocny. W tym samym roku tak zwany prezydent Andrzej Duda ułaskawił skazanych mimo, iż nie miał ku temu podstaw. 

W grudniu 2023 zapadł prawomocny wyrok w sprawie, w wyniku którego skazani zostali na dwa lata więzienia. 

0.14387989044189