Jaki dron sprawdzi się na weselu i podczas imprez okolicznościowych?
Jaki dron sprawdzi się na weselu i podczas imprez okolicznościowych? Jaki dron sprawdzi się na weselu i podczas imprez okolicznościowych?

Dron to urządzenie pozwalające na stworzenie niezapomnianej pamiątki z wesela lub innych, szczególnych imprez okolicznościowych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej chętnie wybiera tę opcję. 

  1. Dlaczego coraz więcej osób wybiera film z lotu ptaka?
  2. Czym różnią się profesjonalne drony od amatorskich i budżetowych wersji?
  3. Czujniki, żyroskop, wysokościomierz, kamera – jakie funkcje powinien mieć dron?
  4. Amatorskie korzystanie z drona, a polskie prawo 
  5. O czym należy pamiętać, decydując się na zakup drona?

Dron to coraz bardziej popularny gadżet. Zarówno jako urządzenie, które można posiadać w swoim domu, jak i jako ciekawa usługa, z której można skorzystać. Filmując w ten sposób imprezę, wesele lub piękne krajobrazy można uzyskać ciekawą, oryginalną i niebanalną pamiątkę. 

Dlaczego coraz więcej osób wybiera film z lotu ptaka?

Obecnie film z wesela zawierający ujęcia wykonane dronem staje się coraz powszechniejszy. Nie ma w tym nic dziwnego, wynika to przede wszystkim z rosnącej dostępności oraz popularności dronów. Najlepsze drony pozwalają nakręcić efektowny film w wysokiej rozdzielczości. Jakość HD oraz czas lotu oferowane przez większość firm posiadających na wyposażeniu dobrej jakości drony pozwala na bardzo ciekawe nagrania. Lot dronem, wykonany przez profesjonalnego fotografa obejmuje uzyskanie wszelkich niezbędnych pozwoleń oraz upewnienie się, czy jest to działanie w pełni legalne. Profesjonalne nagranie z drona podczas wesela lub innej imprezy staje się coraz bardziej przystępne cenowo. Obecnie jest to średni koszt stanowiący część pakietu ślubnego. Do kręcenia filmów amatorskich lub mających stanowić jedynie rodzinną pamiątkę, można wykorzystać dron rekreacyjny. 

Czym różnią się profesjonalne drony od amatorskich i budżetowych wersji?

Cena drona jest uzależniona przede wszystkim od jego jakości, zaawansowanych funkcji oraz tego, czy jest to urządzenie kierowane do profesjonalnych użytkowników. Wybierając dron odpowiedni do swoich potrzeb i oczekiwań, należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników. Przede wszystkim czas działania oraz zasięg. To od tych parametrów zależeć będzie użyteczność urządzenia. Im będą to wyższe wskaźniki, tym dłuższe i ciekawsze filmy będzie można robić. Chcąc uzyskać wysokiej jakości nagrania, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na rozdzielność kamery zamontowanej w dronie. Im będzie ona wyższa, tym lepsze filmy będzie można dzięki niej otrzymywać. Bardzo ważną, choć czasem pomijaną kwestią jest również sposób sterowania. Zwłaszcza w przypadku wybierania urządzenia do użytku profesjonalnego, warto zwrócić uwagę czy sterowanie jest wygodne i intuicyjne. 

Czujniki, żyroskop, wysokościomierz, kamera – jakie funkcje powinien mieć dron?

Wyprzedaż 2022 obejmuje szeroki wybór nowoczesnych dronów. Urządzenia tego typu powinny być dopasowane do potrzeb operatora, a także charakteryzować się dużą wytrzymałością i intuicyjnym sterowaniem. Kamera uznawana jest za bardzo podstawową funkcję w nowoczesnych dronach, podobnie jak różnorodne czujniki i moduł GPS. To funkcje bardzo usprawniające korzystanie z drona. 

Dysponując odrobinę większym budżetem, warto zwrócić uwagę także na żyroskop. Wpływa on na stabilność lotu, co jest kluczowe zwłaszcza przy filmowaniu. Dodatkowo poprawia płynność i sterowania i zwiększa ogólny komfort użytkowania. 

Amatorskie korzystanie z drona, a polskie prawo 

Zakup pierwszego drona to ekscytujące wyzwanie. Obecnie staje się to coraz bardziej popularny gadżet, na który może sobie pozwolić wiele osób. Chcąc legalnie latać dronem, należy jednak pamiętać o kilku kluczowych zasadach. Uprzednio, chcąc latać dronem amatorsko i w zasięgu wzroku, nie było konieczności przestrzegania żadnych ograniczeń. Zasady te obejmowały jedynie loty komercyjne. Obecnie jednak podział ten został zlikwidowany. Chcąc latać dronem, zalecane jest, aby odbyć specjalny kurs oraz zdać egzamin dostępny online. Następnie trzeba przestrzegać odległości od ludzi, zabudowań i lotnisk. Ta kategoria dronów obejmuje popularne modele, ważące mniej niż 25 kilogramów. Konieczne jest jednak zarejestrowanie się na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego w kategorii operatora bezzałogowych statków powietrznych. To zasada obowiązująca wszystkich użytkowników dronów profesjonalnych oraz posiadających rejestrator, np. kamerę. 

O czym należy pamiętać, decydując się na zakup drona?

Wybierając profesjonalnego drona, warto pamiętać, że nie są to urządzenia kierowane do nowicjuszy. Ich waga zwykle przekracza pół kilograma, są dość kosztowne i odporniejsze na uszkodzenia. Chcąc osiągać wysokiej jakości nagrania i korzystać z pomocy drona w pracy, niezalecane jest wybieranie urządzeń amatorskich. Choć cena i waga modeli lepszej jakości jest wyższa, idą a tym także znacznie lepsze parametry. Przede wszystkim dron wysokiej jakości może osiągać dużą prędkość, nawet do 70 km/h. Należy jednak pamiętać, że latając profesjonalnym dronem, należy odsunąć się od ludzi, zabudowań, a przede wszystkim lotnisk. 

0.13750910758972