GitStuff, czyli odwieczna dyskusja, czy chińskie klocki mogą być równie dobre jak Lego
GitStuff, czyli odwieczna dyskusja, czy chińskie klocki mogą być równie dobre jak Lego GitStuff, czyli odwieczna dyskusja, czy chińskie klocki mogą być równie dobre jak Lego

Handel internetowy w Polsce kwitnie w turbo tempie. Napisali do nas goście z gitstuff.pl z prośbą o recenzję ich oferty. Mieliśmy sobie wybrać jeden zestaw do zabawy. Wybór marek nie był szeroki legendarne Lego albo chiński Mould King.

Lego każdy zna: żadnych zastrzeżeń do jakości, czytelności instrukcji, atrakcyjności modeli. Kilka zastrzeżeń do poziomu cen: modele Technic, które tu braliśmy pod uwagę to wydatek co najmniej kilku stówek. Klienci narzekają czasem na cienkie kartony i prawie jednorazowe instrukcje.

Mould Kinga nie znaliśmy, więc wzięliśmy. Pierwsze wrażenie już na poziomie sklepu: super opisy, o połowę taniej niż Lego – to z plusów. Z minusów widać, że nie mają licencji od właściciela marki, która jest w zestawie. Wybraliśmy kolekcjonerskiego Mercedesa 300 SL, który na wizualizacji miał przekrzywioną gwiazdę i który nigdzie nie ma nazwy mercedes na opakowaniu.

Zamówiliśmy wieczorem, klocki przyjechały kurierem DPD po 36 godzinach.

Pierwsze wrażenie: solidny, mocny karton. Instrukcja ze sztywną okładką, bardzo wygodna i przejrzysta. Klocki dla ułatwienia budowy popakowane w numerowane worki. Jakość klocków w żadnym zakresie nie odstępuje klockom Lego. Dla sportu dokonaliśmy podmianek z modelami lego – w obie strony bez zarzutu.

Atrakcyjność wybranego przez nas modelu (https://gitstuff.pl/pl/p/Mould-King-Mercedes-300-SL/32) oceńcie sami. Oto zdjęcia z naszej budowy:

Wydaje nam się, że jesienna top trójka rzeczy na wieczory to przeglądanie dzidki, konstrukcje z klocków i seriale w odpowiednim mixie.

Skoro my coś dostaliśmy od GitStuff, to jest coś i dla Was. Z kodem POSTYPL macie 20 zł zniżki na wszystkie zestawy MouldKing. Dostępne na stronie: gitstuff.pl

0.12054705619812