Absurdalne zakazy w Turkmenistanie
Absurdalne zakazy w Turkmenistanie Absurdalne zakazy w Turkmenistanie

Turkmenistan to jeden z niewielu krajów, gdzie w obecnych czasach wciąż panuje dyktatura. Państwo kontroluje swoich obywateli prawie na każdym możliwym kroku, a kult jednostki jest równie mocny jak w Korei Północnej.

Samochodom w ciemnych kolorach mówimy stanowcze nie 

W kraju obowiązuje zakaz korzystania z samochodów we wszystkich kolorach z wyjątkiem białego. Według jednej z wersji taka polityka jest tłumaczona osobistym przekonaniem prezydenta Turkmenistanu: jego zdaniem, czarny kolor przynosi pecha. Jest też inne założenie, mówiące o tym, że większość serwisów samochodowych należy do władz Turkmenistanu, dlatego ten zakaz jest na rękę władzom, gdyż obywatele kraju po ogłoszeniu rozporządzenia tłumnie ruszyli do warsztatów na przemalowywanie swoich aut.

Nie ma koronawirusa

W Turkmenistanie słowo "koronawirus" zostało zakazane, zamiatając problem pod dywan. Zabroniono wspominać o koronawirusie w państwowych mediach, a jakby tego było mało, usunięto słowo „koronawirus” z broszur medycznych. Za chodzenie w masce i za wypowiedzenie w złym miejscu i w złym czasie zakazanego słowa grozi aresztowanie.

Zakaz stania w kolejkach

Niepaństwowe media donoszą, że nawet na to działanie mógł mieć pośredni wpływ prezydent Berdimuhamedow. Co ciekawe, jego syn uważa, że ludzie stojący w kolejkach do sklepów szkalują honor jego ojca.

Żadnych substytutów dla niemowląt

Zakaz spożywania napojów energetycznych, suplementów diety i usług wróżbiarskich można jeszcze zrozumieć, ale dlaczego w kraju nie wolno reklamować substytutów karmienia piersią, oto jest pytanie. Zgodnie z prawem Turkmenistanu, reklama nie powinna informować o korzyściach płynących z karmienia modyfikowanym mlekiem.

Walka z klimatyzatorami

Władze twierdzą, że systemy multi split, wieszane na budynkach, psują wygląd ulic. Nie sposób się z nimi nie zgodzić, ale czy warto walczyć o estetykę, gdy temperatura w kraju nie spada poniżej +40°C?

Nie uświadczysz kobiety za kierownicą 

Trzy lata temu kobietom w Turkmenistanie zabroniono prowadzenia pojazdów. Wszystko dlatego, że według danych Ministra Spraw Wewnętrznych, najwięcej wypadków jest z winy kobiet.

Jak sami widzicie, w tym kraju absurd pogania absurd, ale mimo to chciałabym pojechać do Turkmenistanu i zobaczyć to na własne oczy.

Źródło: [1][2]

Autorem jest Meiv

0.087704181671143