Very Important Pussycat, czyli jak zwyczajna kotka została gwiazdą filmową
Very Important Pussycat, czyli jak zwyczajna kotka została gwiazdą filmową Very Important Pussycat, czyli jak zwyczajna kotka została gwiazdą filmową

Koty swoją obecnością są w stanie upiększyć wszystko – zarówno codzienne życie, jak i niecodzienne filmy. Zapytacie pewnie: a co z filmami, w których nie ma miejsca dla tych słodkich futrzaków? W takim przypadku potrzeba trochę umiejętności montażowych 3D! Tym właśnie zajmuje się amerykański montażysta filmowy Thibault  Charroppin.

Główną bohaterką jego filmów jest kotka Lizzy, która doskonale pasuje do wszystkich  gatunków i formatów, a samo jej pojawienie się w kadrze sprawia, że każdy obraz staje się prawdziwym arcydziełem.

Lizzy (pseudonim artystyczny OwlKitty) to dwuletnia kotka, która została adoptowana przez Tibo i Olivię. Wraz ze swoją rodziną mieszka w Portland w stanie Oregon. Występuje we wszystkich  ulubionych filmach i programach telewizyjnych, a w zamian dostaje mnóstwo smakołyków i  pieszczot. Prywatnie Lizzy uwielbia swoją laserową zabawkę i smak kremowego sera. Nigdy nie udało jej się złapać ptaka, ale pracuje nad tym.

Oryginalny zwiastun filmu Godzilla vs. Kong

A tak wyglądałby ten film, gdyby zamiast wielkiej małpy wystąpiła w nim ogromna Lizzy: 

Thibault pokazał również jak wygląda backstage:

Miziasta aktorka pracuje dla własnej przyjemności - wszystkie ruchy potrzebne do filmu wykonuje albo dzięki smakołykom, albo podczas aktywnych zabaw z właścicielami. Z jej filmografią można zapoznać się na youtube.

Poza Godzillą OwlKitty wystąpiła w takich klasykach jak Gwiezdne wojny, Harry Potter, Park Jurajski, Jak wytresować smoka, Uwierz w ducha, Lśnienie, Titanic, 50 twarzy Greya i Ryzykowny interes. Można ją również znaleźć w Grze o Tron, teledysku Ariany Grande i Red Dead Redemption 2. Niestety wspaniała kotka o wybitnych zdolnościach nie występuje w napisach końcowych.

Źródło: [1][2]

Autorem artykułu jest Meiv

0.12630605697632