Warszawa podniesie wysokość kary za brak biletu parkingowego
Warszawa podniesie wysokość kary za brak biletu parkingowego Warszawa podniesie wysokość kary za brak biletu parkingowego

Opłaci się i parking, i uczciwość?

W ciągu miesiąca wystawianych jest średnio 30 tysięcy mandatów za parkowanie bez biletu. Kara za brak opłaty w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego wynosi aktualnie 50 złotych. Według dyrektora Zarządu Dróg Miejskich taka kwota nie jest dla kierowców żadnym straszakiem. Z kolei szef stołecznego Zarządu Dróg miejskich uważa, że dopiero wzrost kar do 225 złotych mógłby odstraszyć chcących zaparkować nielegalnie. O wysokości podwyżki zdecyduje Rada Miasta Warszawy.

Kierowcy myślą, że im się upiecze, dlatego w planach jest uszczelnienie strefy przez automatyczny system kontroli i ma ruszyć jeszcze w tym roku. Podwyższenie opłaty ma zaś sprawić, że bycie uczciwym zacznie się po prostu opłacać i wszyscy chętnie zapłacą za swoje parkowanie. Drogowcy chcieliby także wprowadzić 30-procentową bonifikatę dla tych, którzy wniosą wpłatę w kilka dni od otrzymania mandatu. Podwyżka mogłaby wejść w życie najwcześniej w przyszłym roku wraz z rozszerzeniem SPPN. 

Powered by Froala Editor

0.094162940979004