Coś z niczego - piękne rzeźby zrobione z nieużywanych przedmiotów
Coś z niczego - piękne rzeźby zrobione z nieużywanych przedmiotów Coś z niczego - piękne rzeźby zrobione z nieużywanych przedmiotów

Nasza planeta jest coraz bardziej zaśmiecona, a system recyklingu nie działa idealnie. Nie zawsze jednak da się wykorzystać jakiś przedmiot ponownie lub stworzyć z niego coś innego. Okazuje się, że istnieją osoby, które postanowiły z tym walczyć w bardzo piękny sposób. Jedną z nich jest rzeźbiarz Brian Mock. 

Większość z nas, gdy patrzy na stary widelec, niepasującą do niczego śrubkę czy zepsutą część samochodową, widzi po prostu śmieci. Natomiast Brian widzi w nich materiał do tworzenia spektakularnych rzeźb. Ten niezwykle utalentowany amerykański artysta z Aloha w stanie Oregon od najmłodszych lat wykazywał zainteresowanie sztuką - rysował, malował i rzeźbił w drewnie. 

Swoją twórczą pasję do tzw. upcyklingu Brian rozwinął już w latach 90. Gdy nauczył się spawać, jego umiejętności techniczne w połączeniu z wyobraźnią i doświadczeniem zaczęły zmieniać wyrzucone śmieci w przepiękne rzeźby zwierząt, ludzi, robotów, samochodów i innych przedmiotów, które mogą stanowić oryginalną dekorację. Artysta, fotografując swoje dzieła, często pojawia się na zdjęciu lub umieszcza na nim swojego psa, aby nadać im perspektywę - dzięki temu możemy zobaczyć, jak imponujących rozmiarów jest wiele z jego rzeźb. 

- Wszystkie moje rzeźby są wykonane w całości z odzyskanych przedmiotów i przerobionych materiałów. Większość z nich jest metalowa, jednak czasem dodaję kawałki plastiku dla koloru. Cieszy mnie, że moja twórczość budzi zainteresowanie i sprawia ludziom radość. Wiele osób dla zabawy szuka w rzeźbach przedmiotów, które mogą zidentyfikować. Zaczęło się od hobby, ale kiedy stałem się w tym lepszy, stało się to dla mnie pracą na pełen etat  - powiedział Brian serwisowi Bored Panda. Jego dzieła są wystawiane w całym USA. 

Niezaprzeczalnie trzeba mieć talent, aby tworzyć sztukę przy pomocy bezużytecznych śmieci, jednak nie oznacza to, że wielu przedmiotów, które wydają nam się zbędne, nie da się wykorzystać ponownie. Często wystarczy po prostu chęć i wyobraźnia. Poniżej znajdziecie niesamowite rzeźby Briana. Być może zainspiruje to Was do stworzenia czegoś ciekawego samemu. Miłego przeglądania. 

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

Źródło: [1]

0.14055395126343