W stanie Nowy Jork znaleźli pod podłogą i w ścianach domu 66 butelek whiskey z prohibicji
W stanie Nowy Jork znaleźli pod podłogą i w ścianach domu 66 butelek whiskey z prohibicji W stanie Nowy Jork znaleźli pod podłogą i w ścianach domu 66 butelek whiskey z prohibicji

Pewna para rozpoczęła w październiku tego roku remont swego domu, który wybudowano w 1915. Podczas prac natrafili na kontrabandę – stare butelki przedniej whiskey ukryte pod podłogą i w ścianach. Nie mogli uwierzyć, że ich ponad stuletnią willę zbudował ekscentryczny Niemiec, który parał się przemytem.

Adolph Humpfner, bo o nim mowa, był imigrantem, który budził duże emocje w wiosce Ames, położonej trzy godziny od Nowego Jorku. Ten tajemniczy mężczyzna chodził po wsi w płaszczu z bawolej skóry, miał kilka pseudonimów i niewiadomego pochodzenia majątek.

Nick Drummond i Patrick Bakker byli zszokowani, gdy odkryli, że w ścianach i pod podłogą remontowanej przez nich posiadłości, odnaleźli tak dużo butelek szmuglowanej whisky z czasów prohibicji.

Drummond, który jest konserwatorem zabytków, powiedział CNN, że podczas demontowania zewnętrznych listew przypodłogowych nagle coś wypadło. „Patrzę zdzwiony i myślę, co to jest? Rozwijam papier, wszędzie jakieś stare siano, i wtem czuję, że trzymam w ręce butelkę”. – mówi. – „Nagle zrozumiałem, że to skrytka na łychę, która ukrywa też historię jej szmuglera”. Po znalezieniu pierwszej paczki odkrył kilka innych pod włazem w podłodze. Każda butelka była zawinięta w papier i zabezpieczona słomą. Wszystkie „smugglery” pochodzą z 1923 roku i zgrupowane były w paczkach po sześć sztuk.

Odkąd panowie odnaleźli ten płynny skarb, Drummond dokumentuje odkrycia w mediach społecznościowych. - „Nasze ściany są pełne zawiniątek z gorzałką! Nie mogę uwierzyć, że plotki o pierwszym właścicielu domu są prawdziwe! On naprawdę był przemytnikiem! - napisał w jednym ze swoich postów.

Drummond przestudiował historię człowieka, który zbudował dom i dowiedział się, że Humpfner był obiektem zainteresowania policji i zmarł podejrzaną śmiercią. Szczęśliwi odkrywcy planują zatrzymać jedną z pełnych butelek whisky dla siebie, a pozostałe sprzedać. Szacują, że powinny one pójść po około 1000 dolarów za sztukę.

źródło: [1]

0.14730787277222