Z rodziną najlepiej na zdjęciach? Niekoniecznie - najśmieszniejsze świąteczne fotografie xd
Z rodziną najlepiej na zdjęciach? Niekoniecznie -  najśmieszniejsze świąteczne fotografie xd Z rodziną najlepiej na zdjęciach? Niekoniecznie -  najśmieszniejsze świąteczne fotografie xd

Jak mawiają: "Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach". Zwłaszcza w okresie świąt sporo osób uwiecznia chwile spędzone wśród bliskich. Kiedyś zostałyby one wywołane i umieszczone w albumie, dziś zdecydowanie częściej wrzucamy je na Insta lub inne media społecznościowe. Choć trudno jest wykonać ujęcie idealne, zwłaszcza w większym gronie osób, to zdjęcia mające ujrzeć światło dzienne to te najbardziej udane. Są jednak fotografie, których od perfekcji dzielą lata świetlne. 

To właśnie one częściej stanowią dla nas pamiątkę, z której po latach możemy się pośmiać. Co ciekawe, istnieje nawet specjalna strona internetowa o bardzo dosłownej nazwie Awkward Family Photos, na której publikowany jest właśnie taki kontent. Mike Bender i Doug Chernack rozpoczęli projekt, publikując kilka własnych zdjęć z dzieciństwa, a strona szybko się rozwinęła.

Jak stwierdził jeden z twórców, to właśnie okres świąteczny obfituje w niezręczne, rodzinne zdjęcia. - W gronie bliskich jesteśmy bardziej skłonni do robienia zdjęć. Poza tym wiele rodzin ma swoje własne tradycje świąteczne jak konkretny ubiór, co często udziwnia fotografie - stwierdził Bender. 

- Mimo dystansu społecznego pandemia zbliżyła do siebie wielu z nas. Doceniliśmy możliwość czasu spędzonego z bliskimi i staramy się to robić jak najczęściej, a przez to wykonujemy też więcej wspólnych zdjęć. W pewnych przypadkach nie sposób uciec od rodziny na przykład ze względu na kwarantannę. Według mnie święta Bożego Narodzenia to najbardziej niezręczny czas w roku, a jednocześnie największy prezent od losu - dodał Bender. 

Ponieważ Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, postanowiliśmy przygotować dla Was kompilację zdjęć w tym klimacie. Niepokojące przebrania Świętego Mikołaja, dzieci wybuchające płaczem, dziwne wyrazy twarzy i wiele innych - to właśnie znajdziecie na tych rodzinnych fotografiach. Przygotujcie się na spazmy śmiechu i niekiedy lekkie ciarki żenady. Miłego przeglądania!

"Robiliśmy rodzinne zdjęcie, ale nie wszystkim udzielił się błogi nastrój. To ujęcie było najgorsze ze wszystkich, ale teraz to właśnie ono przywołuje wspomnienia"

"Nasza niesławna świąteczna sesja zdjęciowa z 1984 roku"

"Mój wujek, pocieszający mojego tatę, po tym jak ten zepsół nową zabawkę w drugi dzień świąt, 1969"

Przyjazna rodzina Gotów życzy Wesołych Świąt, 2005

To mogło być piękne świąteczne zdjęcie, ale Mikołaj nie mógł się powstrzymać, 2009

Kiedy zrobisz bardzo dziwne zdjęcie, a potem 27 lat później spróbujesz je odtworzyć

Charakter każdego z sześciorga dzieci uwieczniony na jednym świątecznym zdjęciu

"Moi rodzice wysłali to zdjęcie do wszystkich członków rodziny jako kartkę świąteczną w 1991"

Chyba każdy z nas dostał kiedyś na święta jakieś okropne ubranie, które potem rodzice kazali nam ubrać i udawać, że bardzo nam się podoba

Święty Mikołaj wygląda jakby był co najmniej po kilku głębszych, a dziecko ewidentnie nie jest z tego powodu szczęśliwe

"Mój tata w świąteczny poranek"

7 lat i już zmęczony życiem

"Wtedy mama zrozumiała, że będę problematycznym dzieckiem"

"Rok, w którym ojciec dał mamie odkurzacz na Boże Narodzenie, 1984"

Pieska wyjątkowo rozochocił świąteczny nastrój

Specjalne zabezpieczenia choinki przed kotem

Ironia losu na jednym zdjęciu

Widzieliście kiedyś świąteczną Myszkę Miki?

"Przepis na bardzo niepokojące świąteczne zdjęcie? 4-latek w towarzystwie  przerażającego Mikołaja i skąpo ubranej panny Piggy!"

Święty Mikołaj przypominający bardziej Mrocznego Kosiarza czy krwiożerczego Klauna

"Święta w Jugosławii były przerażające"

Kiedy mama, babcia i ciocia wypiją za dużo grzanego wina w Wigilię

Rodzinne zdjęcie w piżamach rzadko kiedy okazuje się dobrym pomysłem...

...jak również w strojach kąpielowych

Miało wyjść uroczo, a wyszło dość niepokojąco

"Roczny ja, Mikołaj w futrzanych kapciach i najbardziej przerażająca La Befana w historii, Włochy, 1996 (we Włoszech Befana to stara, życzliwa kobieta, która dostarcza prezenty dzieciom w dzień Objawienia Pańskiego)"

Trudno powiedzieć czy prezenty nie spełniły oczekiwań, czy też Mikołaj wywołał traumę na całe życie

I na koniec najgorsze przebranie świętego Mikołaja

Źródło: [1]

0.13914799690247