Gratka dla perfekcjonistów, czyli zdjęcia zrobione w idealnym momencie
Gratka dla perfekcjonistów, czyli zdjęcia zrobione w idealnym momencie Gratka dla perfekcjonistów, czyli zdjęcia zrobione w idealnym momencie

Jeśli lubicie dziwnie satysfakcjonujące zdjęcia, na przykład takie zrobione w idealnym momencie lub te, w których wszystko do siebie pasuje, to z pewnością spodoba Wam się subreddit o nazwie Perfect Fit. - Znajdziecie tu rzeczy, które w zaskakujący i satysfakcjonujący sposób idealnie do siebie pasują - pisze społeczność.

Oczywiście reddit nie jest jedynym miejscem, gdzie można znaleźć takie treści. Sporo osób ogląda także filmy na Youtube, na których wykonywane są satysfakcjonujące dla nas czynności np. idealne dekorowanie tortów. W tym artykule skupimy się jednak na zdjęciach.

Jak się okazuje, oglądanie takich fotografii bądź filmów może być dla nas sposobem na poradzenie sobie ze stresem, jak przyznała w wywiadzie dla Live Science Jessica Gall Myrick, psycholog mediów. - Nawet jeśli nie zdajesz sobie sprawy, że jesteś zestresowany lub pobudzony fizjologicznie, twoje ciało jest tego świadome - powiedziała Myrick - To z kolei może popchnąć nas do oglądania tego typu kojących treści.

Istnieje wiele alternatywnych wersji tego rodzaju relaksujących, powtarzalnych czynności. Na przykład buddyści tybetańscy spędzają godziny na mozolnym tworzeniu kolorowych wzorów z piasku zwanych mandalą, a potem niszczą je, gdy są gotowe. Symbolizuje to przemijający charakter życia.

Zdjęcia czy filmy nie dadzą nam rzecz jasna wrażeń dotykowych, ale wygląda na to, że mają uspokajający wpływ na wiele osób. Sam subreddit przyciągnął aż 893 tysiące ludzi. Poniżej znajdziecie różnego rodzaju zdjęcia, które są prawdziwą gratką dla perfekcjonistów i dostarczają uczucia satysfakcji. Być może w jakiś sposób ukoją Wasz stres, którego w czasie pandemii wszyscy sporo przeżywamy. Miłego przeglądania

1. Ten zachód słońca, sprawiający wrażenie, jakby smok zionął ogniem

2. To zdjęcie London Eye zrobione z okna samolotu

3. Te idealnie uporządkowane kable. Raj dla każdego elektryka!

4. Ktoś ubrał właściwą kurtkę w idealnym momencie

5. Światło, które idealnie łączy się z obrazem

6. Idealnie zapakowany prezent

7. Pakowanie rzeczy do przeprowadzki, level Tetris

8. Te buty

9. Cień w kszałcie idealnie równoległych linii

10. Perfekcyjnie ułożony zestaw dla gości hotelowych

11. To wgłębienie w skale

12. Odkurzacz, który idealnie wpasowuje się w kąt

13. Te dwie obrączki

14. Ta mata łazienkowa idealnie pasująca do kafelków

15. "Sztuka w trakcie pandemii"

16. Te perfekcyjne sklepowe półki

17. Idealne dopasowanie

18. Te jajka sadzone, pasujące do siebie jak ulał

19. Idealny plaster szynki

20. Marzenie każdego kierowcy-perfekcjonisty

Źródło: [1]

0.1272280216217