Porady średniowiecznego seksuologa na wciąż aktualne problemy (lubieżność level hard)
Porady średniowiecznego seksuologa na wciąż aktualne problemy (lubieżność level hard) Porady średniowiecznego seksuologa na wciąż aktualne problemy (lubieżność level hard)

Seks, antykoncepcja, prostytucja, celibat – średniowieczne problemy nie różniły się w niczym od dzisiejszych, a i niektóre rozwiązania wydają się nieprzemijające – szczególnie w kontekście religijnym. Bazując na średniowiecznych księgach i podaniach przygotowaliśmy porady na przykładowe dylematy związane z życiem miłosnym w wiekach niesłusznie określanych jako „ciemne”. Dowiecie się z nich, jak udawać dziewictwo, jak oszukać celibat oraz jak wzbudzić w kimś uczucia. No i jak zmierzyć się z sodomią!

UWAGA!

Średniowiecznych porad nie należy bezmyślnie kopiować we współczesnym życiu! Przed ich ewentualnym zastosowaniem skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą!

1. Jestem mężczyzną zakochanym w kobiecie, która nie odwzajemnia mojego uczucia. Co czynić?

Średniowieczny seksuolog odpowiada:

Na ten odwieczny problem pomoże jedynie magia. Istnieje mnóstwo eliksirów i zaklęć, które mogą pomóc ci zdobyć kobiece serce. Niektórzy twierdzą, że wkładanie mrówczych jaj do kąpieli kobiety rozbudzi w niej namiętności, a posypanie pożywienia płatkami barwinka zachęci do miłości. Również noszenie przy sobie żabiego barszczu może sprawić, że staniesz się nieodparcie atrakcyjny. Oczywiście Kościół nie pochwala takich metod! Jeśli zostaniesz oskarżony o używanie magii miłości, możesz zostać postawiony przed kościelnym sądem, a wiemy, że to się może różnie skończyć. Postępuj zatem ostrożnie!

Martwię się, że możesz cierpieć na chorobę miłosną właśnie z powodu swoich nieodwzajemnionych uczuć. Jeśli doświadczasz objawów, takich jak bezsenność, melancholia i przyspieszony puls, musisz poszukać lekarstwa. Pomocny będzie odpoczynek, ciepłe kąpiele i dobre jedzenie (np. jagnięcina i dojrzałe owoce). Prawdopodobnie musisz poddać się upuszczaniu krwi lub innemu oczyszczeniu, aby zrównoważyć humory.

Dobrym sposobem może się okazać kontemplowanie innych pięknych kobiet oraz rozpamiętywanie wad tej konkretnej niewdzięcznicy. W trosce o swoje własne zdrowie musisz szybko przekonać ukochaną, że ona też cię kocha, albo przekonać siebie, że jej wcale nie kochasz.

2. Mój mąż i ja mamy ośmioro dzieci i już nas nie stać na więcej. Jak się zabezpieczyć?

Średniowieczny seksuolog odpowiada:

Jest to sytuacja, w której znajduje się wiele par, ponieważ prokreacja jest głównym celem małżeństwa, a wychowanie dzieci jest bardzo drogie! Jeśli twój mąż jest ugodowy, najlepszym rozwiązaniem będzie pakt o abstynencji w łóżku. Pamiętaj jednak, że zaprzeczanie powinności małżeńskiej bez jego zgody jest grzechem!

Są też alternatywy, które możesz wypróbować. Dzieci będą poczęte tylko wtedy, gdy oboje partnerzy wyemitują nasienie - więc jeśli twój mąż wycofa się przed wytryskiem, nie zajdziesz w ciążę. Warto wiedzieć, że ruch może sprawić, że nasienie wypłynie z ciała kobiety, więc po stosunku spróbuj kichać lub skakać. Niektórzy wolą amulety: mówi się, że zawieszenie na swej szyi jąder samca łasicy podczas seksu zapobiega poczęciu. Skuteczne jest również namaszczanie męskich genitaliów olejkami i ziołami, w tym dziką miętą. 

Jeśli natomiast już zajdziesz w ciążę, istnieją mikstury ziołowe, które możesz wypić - ale sądy kościelne mogą oskarżyć cię za ich użycie. Pamiętaj, że próba zapobieżenia ciąży jest grzechem! Twój kapłan może zapytać Cię o to podczas spowiedzi i nałożyć ciężkie pokuty.

3. Mam wyjść za mąż, ale nie jestem dziewicą. Czy mój luby będzie o tym wiedział?

Średniowieczny seksuolog odpowiada:

Zła wiadomość jest taka, że ​​istnieje kilka sposobów sprawdzenia, czy jesteś dziewicą. Jednym z nich jest badanie moczu: mocz dziewicy jest rzadki i czysty. Dziewica urynuje subtelniej i dłużej niż zepsuta kobieta. 

Dobra wiadomość jest taka, że ​​jeśli twój nowy mąż nie jest medykiem, prawdopodobnie nie wykona takiego badania! Będzie jednak oczekiwał, że podczas pierwszego stosunku poczujesz ból i zaczniesz krwawić. Jeśli tak się nie stanie, może stać się podejrzliwy.

Kobiety, które znalazły się w twoim kłopotliwym położeniu, ustawiają datę zamążpójścia tak, by w noc poślubną wystąpiła miesiączka. Ta krew jest ciemniejsza i mniej tryskająca niż krew utraconego dziewictwa, ale twój mąż tego nie rozpozna. Są substancje, które możesz wcierać w intymne części ciała, aby uzyskać krwiopodobny płyn. Dobre efekty można uzyskać za pomocą sproszkowanych malin.

U włoskich narzeczonych odnotowano przypadki wkładania do wnętrza pochwy pijawek, które zasysają krew, ale jest to ryzykowna metoda i musisz uważać, by pijawki nie wniknęły zbyt głęboko.

4. Jestem księdzem. Słyszałem historie o mężczyznach, którzy zmarli z powodu celibatu. Jak uniknąć tego losu?

Średniowieczny seksuolog odpowiada:

Z pewnością można umrzeć przestrzegając celibatu, ale na szczęście rzadko się to zdarza. Problem w tym, że zdrowy i zrównoważony organizm mężczyzny musi regularnie wydalać nasienie. Jeśli tak się nie dzieje (na przykład u księdza, który ślubował celibat), nasienie może nagromadzić się uszkadzając serce i powodując bóle głowy, utratę wagi, a ostatecznie, w poważnych przypadkach, śmierć.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​organizm zwykle przywraca równowagę poprzez zmazy nocne, a większość duchownych zgadza się, że w przeciwieństwie do masturbacji, której należy unikać, nie jest to grzech. Zmiany stylu życia też mogą pomóc. Miej baczenie na dietę: nasienie jest wytwarzane ze strawionego pokarmu, a niektóre produkty przyczyniają się do jego zwiększenia. Unikaj przeto czerwonego mięsa (ryba jest dla ciebie o wiele lepsza) i uważaj na wino, które rozgrzewa żołądek oraz narządy płciowe i wywołuje lubieżne zachowania.

Mnisi regularnie upuszczają sobie krew, więc ty też powinieneś. Wymienność płynów ustrojowych ​​pomaga utrzymać równowagę organizmu w celibacie. Jeśli zastosujesz się do tej rady, możesz dotrzymać przysięgi i zachować zdrowie zarówno na ciele, jak i na duszy.

5. Moja nowa żona grozi unieważnieniem małżeństwa, ponieważ jestem impotentem. Co może mnie wyleczyć?

Średniowieczny seksuolog odpowiada:

Pierwszą rzeczą, którą musisz ustalić, jest to, czy problem jest trwały, czy tymczasowy. Zastanów się, czy nie padłeś ofiarą magii? Były niefortunne przypadki, w których nowożeńcy zostali „unieruchomieni” przez zazdrosnego ex-kochanka. Jeśli może to dotyczyć ciebie, powinieneś skonsultować się z księdzem, który prawdopodobnie zaleci pokutę i egzorcyzmy.

Jeśli w grę nie wchodzi magia, pomocne będą lekarstwa: proszek z nerek i jąder sępa zmieszany z winem jest dobrym lekarstwem na impotencję. Gdy zamierzasz uprawiać seks, upewnij się, że jesteś odpowiednio przygotowany. Najedz się mięsa i jajek popijając to alkoholem, który zwiększa pożądanie. Podobnie wpływa ciepła temperatura, dlatego też stosownie ogrzej pomieszczenie rozpalając duży ogień w palenisku.

Jeśli nic nie zadziała, może się okazać, że jesteś jednym z tych nieszczęsnych mężczyzn, którzy (być może z powodu wad wątroby i serca) są trwale nieprzydatni. W takim przypadku twoja żona ma pełne prawo do unieważnienia małżeństwa, ponieważ seks jest integralną częścią małżeństwa. Jestem pewien, że wiedziałeś o tym przed ślubem. Powinieneś też spodziewać się, że zostaniesz poddany dokładnemu badaniu. Jeśli potwierdzi ono, że nie jesteś w stanie zaspokoić żony, prawie na pewno małżeństwo zostanie uznane za nieważne.

6. Czasami odwiedzam prostytutki, ale mój kompan ostrzega, że mogę złapać jakąś chorobę. Czy to prawda?

Średniowieczny seksuolog odpowiada:

Twój przyjaciel ma rację, że się o ciebie martwi, i to nie tylko dlatego, że rozpusta jest grzechem! Od tych nierządnic można złapać różnego rodzaju nieprzyjemne choroby. Wiele osób wizytujących kobiety upadłe cierpi na pieczenie, która sprawia, że ​​oddawanie moczu jest niezwykle bolesne.

Powinieneś też obawiać się lepry. Chociaż kobieta, która uprawiała seks z trędowatym, może wydawać się zdrowa, jego nasienie pozostaje w niej i zamienia się w zgniłe wyziewy. Kiedy twój członek zostanie wystawiony na ich działanie, pochłonie porami skóry zarazę i zostaniesz zakażony.

Jeśli miałeś stosunek z kobietą podejrzewaną o trąd, powinieneś natychmiast umyć swój organ moczem lub octem i udać się do flebotomisty na intensywne wykrwawienie. Następnie musisz zastosować środki przeczyszczające i maści, być może zawierające spróchniałe drewno lub rtęć. Jeśli i to nie zadziała, a na członku pojawią się rany, będziesz musiał powziąć drastyczne kroki. Udaj się tedy do medyka, który odetnie chory kawałek ciała i nałoży wapno palone na dotknięty obszar.

Aby uniknąć tak nieprzyjemnych i kosztownych zabiegów, zdecydowanie radzę posłuchać znajomego i trzymać się z dala od prostytutek.

7. Niedawno uprawiałem seks z innym mężczyzną i podobało mi się. Czy coś jest ze mną nie tak?

Średniowieczny seksuolog odpowiada:

Po pierwsze, według Kościoła z pewnością popełniliście grzech sodomii! Powinniście jak najszybciej to wyznać i odbyć pokutę. A jeśli chodzi o to, czy coś z tobą jest nie tak: niektórzy mężczyźni mają wady fizyczne, które czynią ich szczególnie podatnymi na ten występek. 

Większość lubi seks z kobietami, ponieważ prowokuje to wydalanie przez pory ich członków zbędnego nadmiaru energii miłosnej. Ale u niektórych mężczyzn te pory są zatkane, a ich nadmiar wydalany jest przez pory w odbycie. W rezultacie sprawia im to przyjemność, gdy się tam dotykają, przeto lubią odgrywać rolę kobiety. Nie ma lekarstwa dla tych nieszczęśników, ale na szczęście niewielu na to cierpi, więc jest mało prawdopodobne, abyś był jednym z nich.

Niestety wielu młodych chłopców angażuje się dla zabawy w te grzeszne praktyki i z przyzwyczajenia zostaje sodomitami. Grozi ci, że staniesz się jednym z nich, jeśli nie będziesz ostrożny. Nie ma powodu, byś nie miał czerpać przyjemności z kobietą, a ze względu na zbawienie duszy nie wolno ci powtarzać tego błędu. Moja rada jest taka, byś jak najszybciej znalazł sobie żonę.

źródło: [1]

0.060220956802368