Jeden z najwęższych domów w Londynie wystawiony na sprzedaż
Jeden z najwęższych domów w Londynie wystawiony na sprzedaż Jeden z najwęższych domów w Londynie wystawiony na sprzedaż

Jeśli zawsze marzyliście o bardzo wąskim mieszkaniu, najlepiej w stolicy Anglii, to teraz macie okazję je nabyć. Jakiś czas temu na sprzedaż wystawiono bowiem najwęższy lokal w Londynie, o szerokości zaledwie 1,8 metra. Zdecydowanie nie jest to dom dla klaustrofobika. Mimo że mieszkanie jest o wiele węższe od przeciętnego, to zapłacić musimy praktycznie tyle samo, co za takie zwykłych rozmiarów: 1,3 miliona dolarów.

Lokum położone jest w Shepherd’s Bush. Dawniej znajdował się tam sklep z kapeluszami, obejmujący 5 pięter budynku. Co ciekawe, przez ostatnią dekadę cena nieruchomości niemal się podwoiła. W roku 2009 została ona sprzedana za 700 tysięcy dolarów pewnemu prawnikowi. Budynek zachował oryginalną sklepową werandę i lampę w kształcie czapki. Jak się okazuje, mimo iż dom jest niewiarygodnie wąski, ma zaskakująco sporą powierzchnię.  Konkretnie 96 metrów kwadratowych. Rozmieszczony jest na pięciu kondygnacjach, a w jego skład wchodzą dwie sypialnie, taras, łazienka i kuchnia.

 Na parterze znajduje się przedpokój oraz kuchnia prowadząca do jadalni, a następnie do ogrodu. Chociaż w szerokości jest tam wąsko, to w długości apartament ma aż 7 metrów. Spiralne schody prowadzą na pierwsze piętro, gdzie znajdziemy sypialnię oraz gabinet. To tam położony jest też taras, z którego roztacza się widok na zachodni Londyn.

Dalej, na piętrze drugim znajduje się łazienka i prysznic oraz główna sypialnia z wbudowanym łóżkiem. Jak można przeczytać w opisie oferty nieruchomości w serwisie Winkworth: 
- "Wyjątkowy" to słowo często nadużywane przez agentów nieruchomości. Być może to właśnie jest powód, dla którego to wyrażenie jest kompletnie nieadekwatne, gdy przychodzi nam opisać tę bardzo unikalną nieruchomość. Choć jej powierzchnia może wydawać się dziwna, żyje się tam całkiem wygodnie.

- Szeroki na 1,8 metra i rozmieszczony na pięciu piętrach dom oferuje elastyczne zakwaterowanie. Choć ta niecodzienna szerokość może niektórych martwić, zapewniamy, że jest to w zupełności wystarczająca przestrzeń. Działa na podobnej zasadzie co luksusowy jacht. Długo można by wymieniać zalety, oto kilka z nich: system centralnego ogrzewania, piękny parkiet, oryginalnie dekorowana wanna, taras na dachu oraz podwójne szklane drzwi, prowadzące z przeszklonej jadalni na piękne patio z ogrodem - czytamy dalej w ogłoszeniu.

Ciekawostką jest, że dom ten upodobali sobie dwaj artyści. W latach 90. nieruchomość należała do fotografa mody Juergena Tellera. Z kolei w roku 2006 kupiona została przez Simona Woodsa, aktora znanego między innymi z filmu Duma i uprzedzenie (2005). 

Co myślicie o tak wąskim mieszkaniu? Bylibyście w stanie tu mieszkać? Poniżej możecie zobaczyć plany budynku oraz resztę zdjęć z mieszkania.

Źródło: [1]

0.15931797027588