Czego jeszcze nie wiecie o Łowcy krokodyli - 15 ciekawostek o Stevie Irwinie
Czego jeszcze nie wiecie o Łowcy krokodyli - 15 ciekawostek o Stevie Irwinie Czego jeszcze nie wiecie o Łowcy krokodyli - 15 ciekawostek o Stevie Irwinie

Jeśli interesujecie się przyrodą, z pewnością kojarzycie słynnego Łowcę krokodyli Steve'a Irwina. Był to australijski przyrodnik, prezenter telewizyjny oraz dyrektor Australia Zoo w Beerwah. Z wielką energią walczył na rzecz ochrony środowiska, a na świecie zasłynął m.in. dzięki występom w programach na Animal Planet oraz Discovery Channel. Dziś przedstawiamy Wam 15 ciekawostek z życia Łowcy krokodyli, o których prawdopodobnie nie słyszeliście. 

1. Jego pełne imię i nazwisko to: Stephen Robert Irwin.

2. W 1990 roku odkrył nowy gatunek żółwia, który później został nazwany na jego cześć.

3. Wystąpił w filmie Dr Dolittle 2 u boku Eddiego Murphy’ego, a także podkładał głos w filmie Happy Feet: Tupot małych stóp.

4. Zainteresowanie przyrodą odziedziczył po ojcu, który był ekspertem od dzikich zwierząt i założył Queensland Reptile and Fauna Park, dziś znane jako Australia Zoo.

5. To właśnie pod nadzorem ojca zaczął zajmować się krokodylami, mając zaledwie 9 lat. 

6. Trenował Gaidojutsu, czyli sztukę walki opracowaną przez Grega Jacksona. 

7. Swoją żonę Steve poznał w australijskim zoo. Gdy Terri zobaczyła go w trakcie jednego z prowadzonych pokazów, miała powiedzieć do przyjaciela: "Muszę poznać tego faceta". 4 miesiące później byli zaręczeni.

8. Pierwszy odcinek The Crocodile Hunter został nakręcony podczas ich podróży poślubnej. Program obejrzało ponad pół miliarda ludzi w 130 krajach świata. 

9. Popularność sprawiła, że prowadzone przez niego zoo stało się jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Australii.

10. Najbardziej ze wszystkich zwierząt bał się papug. 

11. Otrzymał tytuł profesora nadzwyczajnego biologii na University of Queensland, jednak nigdy się o tym nie dowiedział. List z nowiną czekał na niego w macierzystym zoo, do którego niestety nie miał już okazji powrócić. 

12. Jego zachowania niekiedy wzbudzały spore kontrowersje, np. kiedy w 2004 roku podczas jednego z pokazów karmił krokodyla trzymając na rękach 3 miesięcznego syna. 

13. Mimo że nie raz stawał oko w oko z niebezpieczeństwem, Steve przyznał, że najbardziej przerażającą dla niego chwilą w życiu był ślub.

14. W 2002 roku zagrał w filmie fabularnym The Crocodile Hunter: Collision Course. Otrzymał także nagrodę dla młodych artystów za najlepszy rodzinny film fabularny. 

15. Zmarł 4 września 2006 roku około godziny 11, w wyniku ataku pozornie  łagodnej płaszczki, która przebiła mu serce kolcem jadowym. 

Źródła: [1][2][3][4][5][6][7][8][9]

0.14534401893616