Pyszne loszki i kowidki: japońska InstagraMamuśka wymyśla niesamowite dania dla dzieci
Pyszne loszki i kowidki: japońska InstagraMamuśka wymyśla niesamowite dania dla dzieci Pyszne loszki i kowidki: japońska InstagraMamuśka wymyśla niesamowite dania dla dzieci

Niektóre dzieci są ekstremalnie wybredne, jeśli chodzi o jedzenie. Albo żądają słodyczy, a potem wpadają w złość na widok brokuła lub ryby. Dostarczenie dziecku witamin i mikroelementów nie jest łatwym zadaniem, ale pewna mama z Japonii doprowadziła przygotowywanie posiłków do artystycznej perfekcji. Karmi swoje dzieci zwykłym jedzeniem podanym w niezwykły sposób. Prawdopodobnie spędza przy tym tyle czasu, że nie chodzi do pracy i dosłownie śpi w kuchni. 

Etoni Mama mieszka w Tokio i ma troje dzieci - 8, 10 i 12 lat. Środkowa córka jest szczególnie wybredna, jeśli chodzi o jedzenie. Wszystko zaczęło się od tego, że jej matka próbowała zadowolić ją zabawnymi potrawami, a potem dziewczynka nie chciała już jeść zwykłych dań.

To, co Etoni Mama robi z jedzeniem, nazywa się „kyaraben”. To wyrafinowany styl, w którym jedzenie jest udekorowane w postaci zabawnych ludzi, twarzy, bohaterów z filmów.

Warto się zainspirować i wyrzeźbić twarz Janosika w kotlecie schabowym, przerobić twarożek na Białą Damę lub zrobić z rzodkiewek flagi Polski, Białorusi albo innej Indonezji. 

Arbuziaki

Pierożki ufolożki

Zęboludki

Osadzeni zakochani

Pyszna loszka 

Plumkowe Wiedźminki

Melodont

Misie z pola kukurydzy

Atak Kiełbośmiornic Zabójców

Dinożarły

Korpoludki

Szaszłykowe oczopląski

Kowidki

źródło: [1]

0.11090803146362