Kierowcy notorycznie ścinali krawężnik aż ktoś postawił ogromny kamień
Kierowcy notorycznie ścinali krawężnik aż ktoś postawił ogromny kamień Kierowcy notorycznie ścinali krawężnik aż ktoś postawił ogromny kamień

Destrukcyjna moc skały w West Omaha przyciąga uwagę nielicznych łowców wrażeń, bo przede wszystkim trafiają tu zawalidrogi i mobilni nowicjusze. Ktoś umieścił pokaźny kamień w miejscu, w którym regularnie kierowcy skracali sobie drogę o jakieś 8 setnych sekundy. Niestety po postawieniu kamienia większość z nich jeździła nadal na pamięć, ale pojawili się też nowi, którzy chyba wchodzili w zakręt z zamkniętymi oczami. W niedługim czasie pojawiło się kilka nowych skał.

Okazało się, że taka skała jak magnes przyciąga nieuważnych kierowców, którzy po wjechaniu na nią utykali i kończyli jazdę. Miejscowi dokumentowali incydenty, a nawet utworzyli grupę na Facebooku, by się nimi dzielić. Już prawie 30 tysięcy fanów dopinguje kolejnych "naskalniaków".

- Nie wiem, kiedy pierwsza skała została tu postawiona – mówi Devon Barnett, członek grupy na FB poświęconej incydentom krawężnikowym. – Kiedyś pracowałem w sklepie Hy-Vee, który znajduje się tuż obok. Datowałbym jej osadzenie na lata 2000-2010.

- Kamień położono, ponieważ wiele osób przejeżdżało przez krawężnik i łapało gumę. Tworzyły się gigantyczne dziury, które zbierały deszcz. Powstawały wielkie kałuże błota.

Devon uważa, że ​​jadąc większym SUV-em ciężko jest zobaczyć kamień, który stał się lokalną gwiazdą.

Według autora bloga Driving Instructor istnieje kilka powodów, dla których ludzie nie potrafią wejść w zakręt swoimi pojazdami. - Wielu świeżych kierowców w czasie skrętu w lewo, zamiast patrzeć, gdzie jedzie, wciąż rozgląda się i patrzy na nadjeżdżające pojazdy. Jeśli skręcasz, to znaczy, że zdecydowałeś już o tym i upewniłeś się, że to bezpieczny manewr. Po co jeszcze się rozglądać?

Innym częstym problemem jest zbyt wczesne skręcanie kierownicy – zanim samochód dotrze do właściwej części skrzyżowania. - Czasami kierowcy zapominają, że ich samochód ma 4 koła. Przednia połowa auta pokonuje zakręt, tylne koła jeszcze nie, a manewr już jest wykonany, no i takie są skutki.

Szybkość może również odgrywać rolę w tych błędach, dlatego takie zakręty należy pokonywać z prędkością do 20 kilometrów na godzinę bez względu na okoliczności.

Kamienie przykrawężnikowe są znanymi miejscami, w których ludzie robią sobie zdjęcia, niektórzy nawet dodają stosowne rekwizyty.

źródło: [1]

0.14323592185974