Zbyt długie trzymanie bąków może powodować uszkodzenie mózgu i chorobę psychiczną
Zbyt długie trzymanie bąków może powodować uszkodzenie mózgu i chorobę psychiczną Zbyt długie trzymanie bąków może powodować uszkodzenie mózgu i chorobę psychiczną

Jeśli jesteś tak dobrze wychowany, że trzymasz gazy na uwięzi przez dłuższy czas i robisz to dość często, pamiętaj, że może to ostatecznie doprowadzić do uszkodzenia mózgu.

Dr Sul Whang uważa, że pierdnięcia powinny być celebrowane, a nie tłumione, ponieważ niewypuszczone bąki stanowią zagrożenie dla zdrowia. Według tez singapurskiego naukowca bąki powinny być uwalniane tak szybko, jak się pojawiają. Im bardziej je powstrzymujemy, tym więcej gazu gromadzi się w okrężnicy (jelicie grubym), co zwiększa ciśnienie. Wiatry trafiają z powrotem do jelita cienkiego i kończą w krwiobiegu. To wszystko powoduje wzdęcia, ból, a także może wywołać zmiany nastroju.

Ten wycofany pierd staje się częścią żywności, która jest dystrybuowana po całym organizmie, także ląduje w mózgu. Niewypierdziana chemia może usmażyć nasze komórki mózgowe, więc jeśli będziemy na to pozwalać – skończymy z chorobą psychiczną.

„Twoje bąki są łatwopalne. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest ich uwolnienie. W mojej rodzinie świętuje się pierdnięcie, ponieważ nie chcę, by moje dzieci trzymały w sobie tak niebezpieczną dla zdrowia moc. Bąki nie tylko uszkadzają komórki mózgowe, ale i stwarzają duże ryzyko zachorowania na choroby psychiczne. Powodują też kilka innych objawów, takich jak nieświeży oddech, trądzik i nieprzyjemny zapach ciała” – mówi dr Sul Whang (na zdjęciu).

Naukowiec przekonuje, by zachęcać do swobodnego pierdzenia zwłaszcza dzieci, zamiast wmawiać im, że to jest złe. Zapach bąka trwa kilkanaście sekund i nie jest to coś, z czym przeciętny człowiek nie da sobie rady. „Powinieneś klaskać z uznaniem w dłonie, kiedy ktoś pierdzi obok ciebie, ponieważ to zdrowa alternatywa. Zapach cię nie zabije i zniknie za kilka chwil, no chyba że będziesz w ograniczonej przestrzeni”.

źródło: [1]

0.14851713180542