Dumał, dumał i szczepionkę wydumał, czyli jak Putin zwalczył koronawirusa
Dumał, dumał i szczepionkę wydumał, czyli jak Putin zwalczył koronawirusa Dumał, dumał i szczepionkę wydumał, czyli jak Putin zwalczył koronawirusa

Redakcja Posty.pl otrzymała obfity przeciek, z którego wynika, że Władimir Putin osobiście wymyślił szczepionkę na koronawirusa. Nasz informator mówi: „u nas w Rosji mawiają, dumał nie dumał, carem nie budiesz”. No ale jak do dumania zabiera się sam prezydent, to efekty mogą być zaskakujące. Tak też stało się tym razem.

Putin w nagraniu, do którego mamy dostęp, zwierza się jednej z ukraińskich gospoś: „Oksana, siedziałem na Rublowce, jak zawsze przed telewizorem, no i tak z nudów wstrzyknąłem sobie tę standardową wódkę, co ją wymyślił Mendelejew. Dodałem trochę kawioru, szampana, wyciągu z ziemniaka i szczyptę potu z ikon, dla lepszej kompozycji. Po aplikacji poczułem się tak jakoś pozytywnie, więc taką samą mieszankę wstrzyknąłem kilku ochroniarzom, mamy ich tu setkę. Wszyscy poczuli się tak dobrze, że odwiedziliśmy kilka pałaców i dacz w okolicy i wszędzie to samo – świetne samopoczucie i strzał zdrowia. Okazało się, że ci, co byli w kwarantannie też dali sobie podać mój złoty strzał. A potem w testach wyszło, że koronawirusa u nich niet”!

Produkcję preparatu nazwanego "Sputnik V" Rosjanie rozpoczną we wrześniu. Amerykańscy naukowcy uważają, że ich szczepionka z Michigan jest skuteczniejsza i nie zostawia po sobie kilkudniowego kaca.

Rosjanie przekonują, że przechodzą do III fazy badań (nieformalnie zwanej „na trzecią nóżkę”), ale naukowcy z USA twierdzą, że to jeszcze faza druga („na drugą nóżkę”).

Rosyjski fundusz państwowy wskazuje, że od września może produkować szczepionki w ilości 500 mln dawek rocznie w pięciu krajach – głównie słowiańskich.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) informuje, że jest w ścisłym kontakcie z rosyjskimi władzami w sprawie "możliwego procesu wstępnej kwalifikacji kandydata na szczepionkę Covid-19, który wymaga rygorystycznej oceny” - podał Reuters, cytując rzecznika WHO.

Preparat ma zostać wprowadzony w 2021 roku, chociaż w obwodzie omskim większość mieszkańców w wieku 18 – 99 lat już od kilku dni przyjmuje szczepionkę z pozytywnymi rezultatami.

Zaszczepieni mieszkańcy Omska

Kirył Dimitriew, prezes funduszu, odrzucił sceptyczne głosy, wskazując, że mogą być one motywowane politycznie. - Rosyjska szczepionka była kwestionowana i będzie kwestionowana, niezależnie od tego, co zrobimy - powiedział. - Pojawiły się oskarżenia, że nasza szczepionka została ukradziona Polakom, ale to kompletna nieprawda. Na stronie sputnik.com prezentujemy całą historię do sześciu lat wstecz, w jaki sposób szczepionka została stworzona - dodał Dimitriew.

Rejestracja preparatu sygnalizowana była już miesiąc temu przez ministra zdrowia Federacji Rosyjskiej Michaiła Muraszko. Początkowo preparat miał się nazywać z angielska „Put_it_in”, ale Rosjanie sięgnęli do swoich kosmicznych podbojów i zaproponowali termin związany ze sztucznym satelitą Ziemi. Wyścig o to, kto będzie miał pierwszą na świecie skuteczną szczepionkę trwa – nie jest pewne, czy putinowska szczepionka przyjmie się w krajach zachodnich, choćby ze względu na inną tolerancję na alkohol.

Z najnowszych przecieków od celników oraz polskich epidemiologów dowiedzieliśmy się, że we krwi mieszkańców Białegostoku zamieszkałych przy ulicy Meksykańskiej, już znaleziono przeciwciała na SARS-CoV-2.

źródło: wyobraźnia

0.15746307373047