20 memów zainspirowanych historycznym meczem szachowym
20 memów zainspirowanych historycznym meczem szachowym 20 memów zainspirowanych historycznym meczem szachowym

W 2017 roku hiszpański serwis informacyjny ElPais.com opublikował artykuł pod tytutłem Magiczna gra, wspominający mecz szachowy pomiędzy dwoma mistrzami, Ludwigiem Rellstabem i Jefimem Bogolubowem w 1940. Do artykułu dołączone było video, w którym Leontxo García, gospodarz programu o szachach w  El Pais, użył diagramu szachowego, aby odtworzyć ten pamiętny mecz. W pewnym momencie García, opisując pewien ruch Bogolubowa, użył określenia "nadzywczajny". Ktoś postanowił więc zrobić screenshota i stworzyć z niego mem. 

Wkrótce coraz więcej osób zaczęło wykorzystywać mema jako szczerą lub sarkastyczną reakcję - odpowiedź na dobrze (lub źle) wykonany plan. Fraza najczęściej jest cytowana wraz ze zdjęciem Garcíi na tle diagramu szachowego. 

Mistrzowie Rellstab i Bogolubow, którzy zainspirowali oryginalne video, zmierzyli się ze sobą 14 razy, z czego 7 razy wygrał Bogolubow, raz Rellstab, a 6 razy mecz zakończył się remisem. Sam Copeland, krajowy mistrz i dyrektor ds. kontentu w serwisie Chess.com, przyznał, że nie tylko słynny "nadzwyczajny" ruch, ale cała partia przeanalizowana przez Garcíę była czymś niesamowitym. 

Podczas gdy szachiści zachwycają się grą między Rellstabem a Bogolubowem, my zapraszamy Was dziś na przegląd memów, w których został wykorzystany wspomniany wcześniej screenshot z Garcíą. Poniżej znajdziecie ich 20. Miłego przeglądania!

1. Wykiwane kitku

2. Dżin

3. Podsłuch

4. "Protip" dla samotnych

5. Przechytrzeni rodzice

6. Stopień naukowy

7. Płaskoziemcy na Facebooku

8. Nudeski

9. McDonald vs Burger King

10. Bezsensowne zasady, bezsensowne rozwiązanie

11. "Wybierz jakąkolwiek kartę"

12. Człowiek vs kobra

13. Jak przekonać przeciwników maseczek do ich noszenia

14. Life-hack w szkole i na studiach

15. Life-hack nr 2

16. 150 tysięcy

17. Promocja

18. Pośmiertny prank

19. Zbity ekran

20. iPhone 7

Źródło: [1]

0.13896417617798