Książeczka edukacyjna dla szwedzkich dzieci promuje tolerancję
Książeczka edukacyjna dla szwedzkich dzieci promuje tolerancję Książeczka edukacyjna dla szwedzkich dzieci promuje tolerancję

Znajdą się w niej homoseksualiści, transwestyci, obcokrajowcy i jednorożce

Liberalna polityka imigracyjna kraju sprawiła, że dzisiaj jest on uznawany za jeden z najbardziej tolerancyjnych w Europie. Przychylne nastawienie Szwedów do obcokrajowców jest jednym z czynników – obok zamożności i większej pomocy socjalnej - dla których wybierają właśnie to państwo.

Bardzo tolerancyjni Szwedzi

Sondaże pokazują, że rodowici mieszkańcy Szwecji nie mają problemu z tolerancją. Akceptują osoby innego wyznania, innej narodowości, o odmiennym kolorze skóry czy orientacji seksualnej. Duże znaczenie ma tu odpowiednia edukacja od najmłodszych lat. W książeczkach dla dzieci i podręcznikach szkolnych bardzo często pojawia się motyw odmienności. O takich bohaterach zawsze mówi się w sposób, który nikogo nie urazi.

W sieci krążą ostatnio obrazki z pewnej szwedzkiej książeczki dla najmłodszych, która ma przygotować początkujących obywateli do życia w tolerancyjnym społeczeństwie. Nic więc dziwnego, że główną bohaterką jest czarnoskóra dziewczynka. Jej matka to Cyganka, a ojciec od urodzenia mieszka w Szwecji. Obok nich pomieszkuje para białych gejów, którzy adoptowali córeczkę o ciemnej karnacji. Opiekunką w przedszkolu jest transwestyta, pracuje tam również kobieta w burce. Nie brak ludzi starych, niepełnosprawnych i chorych psychicznie. Pojawia się nawet jednorożec i tęczowa flaga. Ale grunt, że wszyscy na ilustracjach są szczęśliwi, bo taki jest przekaz książeczki. Każdy jest uśmiechnięty i tolerancyjny, nie ma nierówności, wszystko jest normalne. Szczególnie jednorożec.

Seks, siusiaki i cipki

Szwedzkie dzieci mają wiele lepszych książek. Znajdzie się Kärlekboken, czyli książka o miłości, w której na obrazku tłumaczy się dzieciom, na czym polega stosunek seksualny, Lilla snoppboken, po polsku Wielka Księga Siusiaków oraz Lilla snippaboken – Wielka Księga Cipek. 

źródło:

http://www.cn24tv.it/
0.14978504180908