Wołomin: Policja odnalazła halę pełną kradzionych silników z Niemiec i Austrii
Wołomin: Policja odnalazła halę pełną kradzionych silników z Niemiec i Austrii Wołomin: Policja odnalazła halę pełną kradzionych silników z Niemiec i Austrii

Dzięki wspólnej akcji, w której udział wzięło ponad 200 funkcjonariuszy stołecznej policji oraz Straż Graniczna, zabezpieczonych zostało 27 pojazdów skradzionych w Polsce i na terenie Europy, a także ponad 1100 części samochodowych, ponad 3 kg środków odurzających i substancji psychotropowych oraz maszynę do produkcji papierosów. 

- W ramach prowadzonych działań skontrolowano posesje m.in. na terenie powiatów: wyszkowskiego, węgrowskiego, żyrardowskiego i garwolińskiego - powiedział rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak

Sprawa toczyła się już jakiś czas, jako że policja od dawna otrzymywała informacje o tym, że samochody kradzione na terenie Warszawy trafiają prawdopodobnie do 42-letniego mężczyzny zamieszkującego powiat wołomiński lub do osób, z którymi współpracuje. Informacje te potwierdziły się, kiedy policja przeszukała posesję należącą do mężczyzny oraz inne lokalizacje z nim związane.

Zabezpieczonych zostało 1100 wyżej wspomnianych części, wśród których znalazły się skrzynie biegów i silniki. Większość z nich posiadała usunięte lub zatarte oznaczenia identyfikacyjne. Dodać do tego należy także 27 pojazdów, a wśród nich lawety, kampery, przyczepy, samochody osobowe, naczepy ciągników siodłowych oraz dwie łodzie motorowe.

Jak udało się ustalić policji, części te pochodzą z samochodów produkcji japońskiej, skradzionych w Polsce, Austrii i Niemczech. Szacuje się, że wartość zabezpieczonego znaleziska wynosi ponad 3,5 miliona złotych. 

Do akcji wkroczył także Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie. W 13 z 70 skontrolowanych miejscach stwierdzono naruszenie przepisów dotyczących ochrony środowiska, między innymi nielegalne postępowanie z zebranymi lub wytworzonymi odpadami, a także zanieczyszczenie gruntu substancjami ropopochodnymi.

Zatrzymany 42-latek usłyszał łącznie 36 zarzutów w sprawie paserstwa części samochodowych. Zostosowano wobec niego także środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru raz w tygodniu oraz nałożono zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe w kwocie 50 tysięcy złotych.

Poniżej możecie zobaczyć krótki film, który został udostępniony na Twitterze przez policję w Warszawie.

Źródło: [1]

0.14454102516174