Sfotografował UFO w jakości full HD i został zbanowany przez ufologów
Sfotografował UFO w jakości full HD i został zbanowany przez ufologów Sfotografował UFO w jakości full HD i został zbanowany przez ufologów

Greg Mickson z Florydy przeklina dzień, w którym kupił lustrzankę Canon EOS 6D Mark II, której nazwa już brzmi jak statek kosmiczny. Dotychczas krążył w okolicach przylądka Canaveral ze swoim starym analogowym Olympusem w poszukiwaniu Niezidentyfikowanych Obiektów Latających. Tego lata postanowił poprawić jakość zdjęć, które podsyłał do międzynarodowej grupy pasjonatów UFO na Facebooku. Kiedy jego społeczność ledwo wiązała koniec z końcem z powodu pandemii i lockdownu, on ruszył o świcie z nowiutkim Canonem swoją starą drogą, na której nie raz doświadczył dziwnych zjawisk.

Tak też było i tym razem. Tuż po wschodzie słońca zza wyspy Merritt wynurzył się z wody dziwny pojazd, który zawisł nieruchomo w bliskiej odległości od Grega. Wypuścił z siebie snop światła i wyglądał jak zapauzowany film. Gregowi udało się wykonać jedno zdjęcie, które bardzo precyzyjnie pokazuje, czego był świadkiem.

Wtem obiekt wykonał dynamiczny ruch w lewo, potem w prawo, a następnie uleciał gdzieś w przestworza. Oszołomiony Greg spojrzał w podglądzie na zrobione zdjęcie. Jeszcze nigdy nie miał takie jakości fotografii UFO! Podekscytowany wrócił do domu i podzielił się nią z przyjaciółmi. Okazało się, że tylko on podziela zachwyt nad full HD. Zarzucono mu sprzeniewierzenie niepisanych zasad ufologów.

Jeden z nowozelandzkich kolegów napisał: "Odarłeś statek kosmiczny z tajemniczości. Gdzie pixeloza? Gdzie nieostrości, które sprawiają, że wszechświat jest tak wielowymiarowy i trudny do interpretacji? To nie fotografia, tylko jakaś obrzydliwie dosłowna kosmiczna księgowość".

Na Grega posypały się gromy z całego świata, a wkrótce został wyrzucony z zamkniętej grupy. Również jego profil został zablokowany. Ostracyzm, którego doświadczył spowodował, że tydzień temu wystawił swego Canona na eBay. Po tym, jak jego historia wyszła na jaw, wciąż nie ma żadnych ofert kupna.

Źródło: wyobraźnia + [1]

0.15035009384155