Nawiedzony zamek Helmer w Jackson wystawiony na sprzedaż za 529 tysięcy dolarów
Nawiedzony zamek Helmer w Jackson wystawiony na sprzedaż za 529 tysięcy dolarów Nawiedzony zamek Helmer w Jackson wystawiony na sprzedaż za 529 tysięcy dolarów

Jednym z wyzwań, przed jakimi stają młodzi ludzie wkraczający w dorosłość, jest symboliczne wyfrunięcie z rodzinnego gniazda. Znana ścieżka, jaką jest znalezienie dobrej pracy i założenie rodziny, wiąże się z wieloma poważnymi i odpowiedzialnym decyzjami. Wśród nich znajdzie się rzecz jasna znalezienie własnych czterech kątów. Niektórzy z nas stawiają na wynajem, inni chcą mieszkać na swoim i decydują się na kupno nieruchomości. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy, jednak gdy postanowimy zakupić mieszkanie lub dom, najczęściej wiąże się to z kredytem, a zatem musimy liczyć się z faktem, że będziemy związani z nieruchomością przez dłuższy okres czasu.

Jeśli chcemy od razu kupić swój własny kawałek podłogi, dlaczego by nie pominąć małych, standardowych nieruchomości i od razu kupić sobie zamek? Jak się okazuje, nawet w dzisiejszych czasach możemy sprawić sobie posiadłość wyglądającą z zewnątrz, jak średniowieczna forteca, z wieloma udogodnieniami w środku. Jeden z nich jest obecnie na sprzedaż, a konkretnie zamek Helmer - nazywany tak na cześć swojego pierwszego właściciela, Maxa Helmera, samotnego i ekscentrycznego skrzypka koncertowego oraz syna bogatego bankiera z hrabstwa Jackson.

Budynek został zbudowany w 1927 roku przez C.J. Jorgensena, pod adresem Draper Road 7300 w Jackson, w stanie Michigan. Zadziwiające, co można było stworzyć w 1927 r., mając pod ręką 500 ton kamienia polnego, 300 beczek cementu, dziewięciu robotników, konia i dźwig.

Swój średniowieczny design zamek zawdzięcza zamiłowaniu Maxa Helmera do starodawnych budowli. Skrzypek podróżował po Europie, gdzie miał okazję odwiedzić kilka z tamtejszych zamków. Po powrocie postanowił zaprojektować dom, wzorowany na starej budowli znajdującej się niedaleko Norymbergii w Niemczech. Oczywiście od czasu, kiedy w zamku Helmer mieszkał pierwotny właściciel, budynek został zmodernizowany, a meble mają bardziej współczesny styl. Nieopodal został wybudowany także przestronny garaż, jednak sam zamek wygląda z zewnątrz jak żywcem wyjęty ze średniowiecza.

Zamek ma 185,8 metrów kwadratowych, wieżę wysoką na 18,2 metra, spiralne schody, kilka kominków, metalowe zadaszenie, drewniane podłogi i ponad 800-metrowy podjazd prowadzący do budynku. W środku znajduje się między innymi 5 sypialni, 3 łazienki, kuchnia, jadalnia i obszerny salon.

Na tym nie koniec luksusów. Na zewnątrz znajduje się oświetlone boisko do koszykówki, 3 oddzielne patia, a także wiele malowniczych szlaków spacerowych - wszystko to rozłożone na 20-akrowym kawałku ziemi (prawie 81 tysięcy metrów kwadratowych). Według serwisu Bored Panda, cena za zamek wynosi 529 tysięcy dolarów. Według ogłoszenia, nieruchomość może zostać wykorzystana na wiele różnych sposbów - zarówno do użytku prywatnego, jak i komerycjnego. Niektóre źródła podają, że to właśnie w tym zamku kręcony był niskobudżetowy horror The Demon Lover z 1977 roku. Krążyły nawet plotki o tym, że zamek jest nawiedzony lub przeklęty, z racji tego, że Helmer został w nim rzekomo zamordowany. Jest to jednak stek bzdur, ponieważ mężczyzna zmarł na zawał serca. Nie ma więc powodów do obaw.

Obecni właściciele, rodzina Klenk, mieszkający tam od 1982 roku, spędzili 36 lat na jego przebudowie, aby uczynić go jak najbardziej przytulnym. Zrobili wszystko, co w ich mocy, aby upewnić się, że wszelkie wykonane renowacje nie stoją w sprzeczności z oryginalnym projektem Helmera i w ten sposób połączyli średniowiecze z nowoczesnością. Jakiś czas temu postanowili wystawić zamek na sprzedaż.

Chcielibyście mieszkać w takim zamku? Poniżej znajdziecie więcej zdjęć tej budowli. 

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7.

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

Źródło: [1]

1.056746006012