Grady Nożycoręki. Freak morderca, któremu prawie się upiekło.
Grady Nożycoręki. Freak morderca, któremu prawie się upiekło. Grady Nożycoręki. Freak morderca, któremu prawie się upiekło.

Jak „Lobster Boy”, czyli Grady Stiles, użył swych szczypców do morderstwa.

Od 1840 roku aż do dziś rodzinę Stilesów trapi szczególne schorzenie zwane ektrodaktylią. Ta rzadka malformacja kończyn sprawia, że dłonie i stopy wyglądają niczym szczypce homara. Wszystko przez brak palców środkowych lub ich wewnętrzne zrośnięcie z kciukiem.

Najczęściej ta deformacja oznacza rodzinny dramat, ale w przypadku Stilesów okazała się szansą na zarobek. Już w XIX wieku, gdy ich familia rozrastała się, rodziło się w niej coraz więcej nożycorękich dzieci. Z czasem podjęli oni decyzję o założeniu cyrkowej trupy "The Lobster Family" (Rodzina Homarów), która brała udział w karnawałach na początku XX wieku.

Tylko jedno zgniłe jabłko dało Stilesom złą reputację. Był to Grady Stiles Jr., który zamienił swe homarze szczypce w narzędzie mordu. Znany był pod pseudonimem Chłopiec-Homar. Urodził się w Pittsburghu w 1937 roku i od małego brał udział w rodzinnych przedstawieniach cyrkowych. Jego deformacja była dość poważna. Oprócz rąk dotknęła także stopy w takim stopniu, że uniemożliwiała mu chodzenie.

Przez większą część życia Grady korzystał z wózka inwalidzkiego, ale wyćwiczył też górną część ciała, by pełzać – ciągnąc tułów po podłodze z imponującą dynamiką. Gdy dorósł, stał się niepokojąco silny.

Przez całe dzieciństwo Stiles i jego rodzina jeździli po amerykańskich miasteczkach niczym w serialu „Carnivale”, a poza sezonem wracali do domu i odpoczywali w Gibsonton na Florydzie. Było ich stać, bo w sezonie zarabiali od 50 do 80 000 dolarów. W przeciwieństwie do wielu naprawdę osobliwych występów, ich cyrk polegał tylko na ekspozycji swych deformacji.

Stiles dorastał w festynowym świecie, więc nie było dla nikogo zaskoczeniem, że jako młody chłopak zakochał się w koleżance, Marii, która uciekła do cyrku jako nastolatka. Dziewczyna nie występowała w przedstawieniach, pracowała w obsłudze. Miłość Grady’ego została odwzajemniona i para pobrała się. Urodziła im się dwójka dzieci bez ektrodaktylii. Córki stały się oczkiem w głowie Pana Homara.

Sprawy przybrały bardziej mroczny obrót, gdy Grady Stiles zaczął pić. Nadużywanie alkoholu zmieniło go w silnego furiata, który był coraz bardziej agresywny wobec Marii i córek. W jednej z kłótni użył swych szczypców, by wyrwać nimi wkładkę domaciczną żony, a potem zaczął ją dusić nożycorękimi kończynami, jakby zaprojektowanymi do takiej czynności.

Najgorsze jednak dopiero miało nadejść. Kiedy nastoletnia Donna zakochała się w młodym mężczyźnie, którego ojciec nie aprobował, pokazał on swoją śmiertelną siłę.

Nikt nie wie, co się dokładnie stało. Być może Stiles poszedł zobaczyć się z narzeczonym córki albo zaprosił go pod pozorem udzielenia błogosławieństwa na ślub zaplanowany na następny dzień.

W przeddzień wesela, Grady Stiles z zimną krwią zastrzelił narzeczonego swojej córki. Gdy stanął przed sądem, przyznał się do czynu i zastrzegł, że nie może zostać zamknięty w więzieniu z powodu swego kalectwa. Uważał, że żaden strażnik czy współwięzień nie poradzi sobie z jego deformacją. W tym czasie nabawił się już marskości wątroby od picia i rozedmy płuc od lat palenia.

Sąd zdawał sobie sprawę, że system penitencjarny nie jest przygotowany dla niepełnosprawnych, a już szczególnie w przypadku tak rzadkiego schorzenia jak ektrodaktylia. Morderca został wypuszczony na wolność z 15-letnim okresem warunkowym.

Nieco wcześniej Lobster Boy zdążył się już rozwieść z pierwszą żoną, Marią, znalazł też sobie drugą, z którą miał kolejną dwójkę dzieci. Ponieważ znowu zaczęły się jego brutalne epizody alkoholowe i bijatyki, i ta kobieta rozwiodła się z nim. Nikt nie zna powodów, dla których pierwsza żona Grady’ego wróciła do niego. Ponownie wzięli ślub w 1989 roku.

Zabójstwo Lobster Boya

Ale Maria i jej dorosłe dzieci mieli swoje granice. Gdy nożycoręki mąż uniknął więzienia, poczuł, że jest ponad prawem, dlatego przemoc domowa stała się jeszcze bardziej dotkliwa. W końcu kobieta osiągnęła punkt krytyczny.

W 1992 roku zapłaciła swojemu 17-letniego sąsiadowi, aktorowi Chrisowi Wyantowi, 1500 dolarów za zamordowanie męża. W realizacji planu pomógł syn Marii z innego małżeństwa, Glenn. Pod osłoną nocy to Glenn zastrzelił z bliskiej odległości Lobster Boya z pistoletu Colt, kaliber 9 milimetrów.

Żaden z chłopców nie zaprzeczył, że planowali zabójstwo. Podczas procesu Maria długo opowiadała o tym, jak Grady katował psychicznie i fizycznie rodzinę. - Mój mąż zamierzał nas wszystkich zabić - powiedziała przed sądem. Jedna z córek również zeznawała przeciwko ojcu.

Jury okazało się nieubłagane. Skazało Wyanta za morderstwo drugiego stopnia na 27 lat więzienia, a Glenna na dożywocie. Maria otrzymała wyrok 43 lat za zlecenie morderstwa. Grady Stiles był tak znienawidzony przez lokalną społeczność, że na jego pogrzeb przybyło 10 osób. Nikt nie chciał nieść trumny.

źródło: [1]

0.13011598587036