Milion ludzi nie wie, czy dobrze spało! Wszystko przez hackerów
Milion ludzi nie wie, czy dobrze spało! Wszystko przez hackerów Milion ludzi nie wie, czy dobrze spało! Wszystko przez hackerów

Wczoraj miał miejsce zmasowany atak na amerykańskie przedsiębiorstwo. Jeśli zastanawiacie się, dlaczego nie widzicie swoich treningów i parametrów, które mówią wam, że jesteście wysportowani lub cherlawi – to już wiecie dlaczego. Cyberprzestępcom udało się wbić do serca firmy i m.in. zatrzymać linię produkcyjną oraz wstrzymać synchronizację. Wasze wyniki treningów również mogą przepaść.

Dzięki atakowi użytkownicy dowiedzieli się, że dane z aplikacji Garmin Connect nie są wyświetlane lokalnie, ale pobierane z serwera firmy. Problem nie dotyczy tylko zegarków, ale również inteligentnych wag, o czym donosi jeden z dziennikarzy niebezpiecznik.pl, który stracił historię z ostatnich 2 lat.

Niektóre zegarki Garmin działają offline i zapisują historię lokalnie, więc ona nie powinna ulec wykasowaniu, ale wszystko, co szło do chmury prawdopodobnie na zawsze spłynęło z wirtualnym deszczem.

Karty płatnicze w Garmin Pay powinny być bezpieczne, chociaż firma nie wydała w tej sprawie oświadczenia. Atakujący ransomwarem mogli wykraść dane przed zaszyfrowaniem. Warto jak najszybciej zmienić hasło i zrobić kopie danych, jeśli w chmurze coś zostało.

Niebezpiecznik.pl dodaje, że na czas naprawiania chmury, trwa promocja: z kodem GARMIN wszystkie webinary bezpieczeństwa są w niższej o 35 złotych cenie (np. dwugodzinny „Jak zabezpieczyć smartfona”).

Źródło: [1]

0.11886215209961