USA: Działacz Black Lives Matter znęcał się na białym dwulatku
USA: Działacz Black Lives Matter znęcał się na białym dwulatku USA: Działacz Black Lives Matter znęcał się na białym dwulatku

20-letni Isaiah Jackson postanowił w dość dziwny sposób powiedzieć światu, że „Czarne życie ma znaczenie”. Ukląkł na szyi dziecka i wrzucił zdjęcie do sieci. Wkrótce stało się ono viralem, a do drzwi Afroamerykanina zapukała policja.

Ruch Black Lives Matter staje się coraz bardziej agresywny od czasu śmierci George’a Floyda, którego udusił policjant z Minneapolis klęcząc mu na szyi przez osiem minut.

„W sprawie chłopca dwa wydziały biura szeryfa hrabstwa Clark natychmiast rozpoczęły dochodzenie w celu ustalenia miejsca zdarzenia i tożsamości zaangażowanych w nim osób” – poinformowała policja. Funkcjonariusze odnaleźli białe dziecko ze zdjęcia i nawiązali kontakt z jego matką. Chłopca zabrano do szpitala, gdzie został zbadany. Na szczęście nie odniósł obrażeń.

Babcia chłopca, Chasity Sowers, powiedziała, że działacz BLM jest chłopakiem byłej dziewczyny jej syna. Biuro szeryfa poinformowało dziennikarzy, że matka dwulatka nie wiedziała nic o zdjęciu. Trwają poszukiwania drugiej osoby ze zdjęcia. Wkrótce zostaną postawione zarzuty.

źródło: [1]

0.16236615180969