Niesamowita, przyjazna środowisku łódź mieszkalna wystawiona na sprzedaż
Niesamowita, przyjazna środowisku łódź mieszkalna wystawiona na sprzedaż Niesamowita, przyjazna środowisku łódź mieszkalna wystawiona na sprzedaż

Temat ekologicznego stylu życia staje się coraz bardziej popularny, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Coraz częściej można usłyszeć o kreatywnych i przyjaznych środowisku sposobach na mieszkanie. Wśród nich znaleźć można na przykład mieszkanie na łodzi. Choć nie jest to zbyt popularny sposób na życie w naszym kraju, najwyraźniej jest zainteresowanie takimi domami za granicą.

Jakiś czas temu na rynku nieruchomości w Londynie pojawiła się oferta niesamowitej, przestronnej łodzi mieszkalnej, która stanie się dla potencjalnych właścicieli sposobem na niedrogi i przyjazny dla środowiska sposób na życie w stolicy Anglii. Łódź została wystawiona za cenę mniej niż 150 tysięcy funtów. Choć z zewnątrz nie wygląda ona zbyt imponująco, to wewnątrz jest już całkiem ładnie i stylowo.

Łódź mieszkalna o nazwie Kathleen Alexander zawiera w sobie dwie sypialnie i znajduje się obecnie na Regents Canal w Londynie. Objęta jest także licencją Continuous Cruising o wartości 1000 funtów, co oznacza, że wystarczy, aby właściciel przepłynął nią 20-30 mil w ciągu roku, przemieszczając się co kilka tygodni. 

"Pływające mieszkanie" zostało skonstruowane ze stali o podwyższonej odporności na warunki atmosferyczne, co wymaga jedynie niewielkiego wysiłku ze strony właściciela, jeśli chodzi o konserwację. To czyni to tę łódź jedyną w swoim rodzaju. Wewnątrz znajduje się duża kuchnia i część dzienna, główna sypialnia, sypialnia jednoosobowa i łazienka z wanną, prysznicem i toaletą.

Na łodzi znajdują się również przednie i tylne pokłady z miejscami do siedzenia na zewnątrz. Właściciel nie musi opuszczać pływającego domu czy wychodzić na ląd, aby złapać trochę promieni słonecznych lub zaczerpnąć świeżego powietrza.

Oferta została przedstawiona za pośrednictwem Rightmove, a dokładna cena wynosi 149 950 funtów. Możemy przeczytać, że jest to: "urocza, ale luksusowa łódź typu widebeam, umożliwiająca kupującym rustykalny styl życia, który jest częścią jej niepowtarzalnego uroku. Znajduje się bardzo blisko centrum, a jednocześnie w spokojnej i cichej okolicy". 

Chcielibyście mieszkać na łodzi?

Źródło: [1]

0.15842008590698