Japoński wynalazek znajduje zastosowanie w pracy zdalnej
Japoński wynalazek znajduje zastosowanie w pracy zdalnej Japoński wynalazek znajduje zastosowanie w pracy zdalnej

Koronawirus niezaprzeczalnie wpłynął na wiele dziedzin naszego życia. Nie od dziś wiadomo również, że potrzeba jest matką wynalazków. Czasem niekoniecznie nowych - zdarza się bowiem, że przedmioty już istniejące znajdują zastosowanie inne niż dotychczas. Tak stało się w Japonii, gdzie produkt stworzony z myślą o gamerach zyskuje coraz większą popularność wśród osób pracujących zdalnie. Mowa o tak zwanym "bocchi tent", czyli mini-namiot wykorzystywany do stworzenia osobnej przestrzeni wewnątrz pomieszczenia. 

Firma Bauhutte, która zaprojektowała ten dość nietypowy produkt, specjalizuje się w tworzeniu sprzętu przeznaczonego dla graczy, zadedykowała namiot tym, którzy potrzebują jeszcze większej prywatności w trakcie swoich rozgrywek. Jednak pandemia spowodowała, iż wiele osób, także tych niekoniecznie interesujących się gamingiem, musiało nagle przenieść się na pracę zdalną. Warto tutaj dodać, że spora część mieszkań w Japonii nie jest zbyt przestrzenna - posiadanie małej biblioteki czy biura to raczej rzadkość. Dla niektórych oznaczało to więc spędzanie swoich ośmiu lub więcej godzin pracy w salonie lub sypialni, co nieszczególnie sprzyja skupieniu. Zwłaszcza jeśli ma się dzieci, partnera czy mieszka się z rodzicem, którzy chcą wykorzystać tę przestrzeń do "tradycyjnych" salonowych rzeczy. 

Mini-namiot ma 1,5 metra wysokości i niecałe 1,7 metra kwadratowego powierzchni. Wymiary te pozwalają, aby w środku zmieścił się fotel biurowy oraz przeciętnej wielkości biurko. Wykonany jest z materiału, który sprawia wrażenie odcięcia się od świata zewnętrznego. Według producenta zapewnia to psychologiczne korzyści, pozwalające na skupienie się podczas pracy, przy czym nie zaburza rutyny innych domowników. Firma Bauhutte informuje także, że bocchi tent jest popularny także wśród rodziców, którzy chcą stworzyć swoim uczącym się w domu dzieciom przestrzeń do nauki, w której różnego rodzaju "rozpraszacze" nie byłyby tak kuszące. 

Kolejną zaletą produkty może być także fakt, że bardzo łatwo się go rozkłada. Nie potrzebuje żadnych dodatkowych słupków nośnych, nie posiada również materiału podłogowego. Wystarczy go więc po prostu rozłożyć w dogodnym dla siebie miejscu do pracy/nauki, a po wykonaniu obowiązków złożyć, dzięki czemu bocchi tent nie musi stać się stałym elementem wystroju, kiedy nie jest używany. Namiot posiada także okienka i zapinany na suwak dach, co pozwala na jego wietrzenie w zależności od indywidualnych potrzeb. 

Według informacji podanych przez serwis SoraNews24, zainteresowanie namiotami wzrosło trzykrotnie od początku roku. Mimo takiej popularności jest on nadal dostępny na Amazonie za cenę 10 130 jenów, czyli około 370zł. Jeśli natomiast lubicie pracować bezpośrednio z łóżka, istnieje także większa wersja namiotu. 

Źródła: [1][2]

0.15764093399048