Lepiej tego nie oglądajcie - 12 najbardziej chorych filmów
Lepiej tego nie oglądajcie - 12 najbardziej chorych filmów Lepiej tego nie oglądajcie - 12 najbardziej chorych filmów

Choć lista filmów, które "wszyscy powinni zobaczyć", jest dość subiektywna i trochę inna dla każdego z nas, z pewnością znajdzie się wiele nieśmiertelnych i kultowych produkcji. Podobna zależność wystąpi też w przypadku filmów, których zdecydowanie nie polecamy innemu kinomaniakowi. Ludzie o słabszych nerwach zdecydowanie unikają tych kontrowersyjnych produkcji, ponieważ charakteryzują się one sporą dawką brutalności i bezwzględności. Często są bardzo szokujące, a po seansie trudno się pozbierać. 

Dziś przedstawiamy Wam subiektywną listę 12 najbardziej chorych filmów, które z dużym prawdopodobieństwem "ryją beret". Jeśli czytacie o tych produkcjach po raz pierwszy, polecamy porządnie się zastanowić zanim rozpoczniecie seans. Zaznaczamy, że poniższe filmy przeznaczone są tylko i wyłącznie dla widzów dorosłych.

1. Vase de Noces (1975)

To czarno-biały, niemy film o obłąkanym farmerze, który mieszka samotnie w gospodarstwie na odludziu. Oprócz "normalnych" zajęć, takich jak zajmowanie się farmą i zwierzętami, mężczyzna jest w relacji seksualnej ze swoją ulubioną maciorą - czego my, jako widzowie jesteśmy świadkami. Owocem ich "miłości" są prosięta, które mężczyzna próbuje wychowywać, a potem robi się tylko gorzej.

2. Człowiek pogryzł psa (1992)

Film przedstawia historię trzech filmowców, którzy podążają śladami płatnego zabójcy, który z czasem zaczyna wciągać ludzi dokumentujących jego pracę w swoje działania. Film został zakazany w wielu krajach. 

3. W szklanej klatce (1987)

Akcja dzieje się kilkanaście lat po zakończeniu II wojny światowej i opowiada historię zbrodniarza wojennego i pedofila, Klausa. Mężczyzna ukrywa się w Hiszpanii, nigdy nie wychodzi z domu, a wszystkie sprawy załatwiają za niego żona i gosposia. Klaus jest poważnie chory, a przy życiu utrzymuje go urządzenie zwane szklaną klatką, które kontroluje jego oddech. Pewnego dnia w domu Klausa pojawia się młody pielęgniarz, który zna przeszłość zbrodniarza i ma wobec niego pewne plany. 

4. Funny games (2007)

Szczęśliwie chwile spędzane nad jeziorem przerywa wizyta dwóch młodzieńców, którzy wciągają wypoczywającą rodzinę w pełną przemocy grę, znęcając się nad jej członkami psychicznie i fizycznie. 

5. Martyrs. Skazani na strach (2008)

Akcja filmu rozgrywa się w latach 70. Dziewczynka o imieniu Lucie, która zaginęła rok wcześniej, zostaje znaleziona w ciężkim stanie i zabrana do szpitala. Tam poznaje Anę, która doświadczyła przemocy ze strony najbliższych. Lucie dręczą koszmary o torturującym i gwałcącym ją mężczyźnie. 

6. Królik doświadczalny: diabelski eksperyment (1985)

Japoński film krótkometrażowy o grupie mężczyzn, którzy porywają kobietę, aby przeprowadzić na niej tortury, mające zbadać wytrzymałość ludzkiego ciała i psychiki. Produkcja podzielona jest na kilka sekwencji: Uderzenie, Kopnięcie, Pazur, Nieświadomość, Dźwięk, Skóra, Płomienie, Robak, Jelita oraz Igła.

7. Srpski Film (2010)

Film opowiada historię byłego aktora porno, który zmaga się z problemami finansowymi. Dostaje jednak dobrze płatną ofertę udziału w produkcji nieznanego reżysera. Po pewnym czasie zdaje sobie sprawę, że zdecydował się na udział w przedsięwzięciu pełnym przemocy. 

8. Begotten (1990)

"Z początku filmu widzimy jak Bóg przy użyciu brzytwy popełnia samobójstwo i wycina sobie wnętrzności. Z krwi rozlanej powstaje bogini, Matka Ziemia - zapładnia się ona boskim nasieniem i rodzi syna ludzkiego o imieniu Flesh On Bones. Po zstąpieniu na ziemię oboje są czczeni przez bliżej nieokreślone istoty do czasu, gdy postanawiają odejść. Ściągają tym samym na siebie gniew czcicieli." - opis użytkownika yonash na Filmwebie. 

9. Nadzy i rozszarpani/Cannibal Holocaust (1980)

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych filmów w historii i do dziś zakazany w 32 krajach. Podzielony jest na dwie części: w pierwszej ekipa ratowników wyrusza na ekspedycję do amazońskiej dżungli, a jej zadaniem jest odnalezienie grupy filmowców, która udała się tam, aby nakręcić dokument o życiu kanibali. W części drugiej z kolei oglądamy szokujące taśmy filmowe, odnalezione przez ratowników. 

10. Głowa do wycierania (1977)

Jest to pełnometrażowy debiut Davida Lyncha, znanego chociażby z kultowego serialu Miasteczko Twin Peaks. Film opowiada historię mężczyzny o imieniu Henry, który zostaje zaproszony na kolację do rodziców swojej dziewczyny, gdzie dowiaduje się, że został ojcem. Jego dziecko okazuje się jednak być dziwnym stworkiem, a partnerka Henry'ego szybko zostawia go samego z potomkiem. Prowadzi to do kolejnych, dziwnych wydarzeń. 

11. The Bunny Game (2010)

Film zakazany w Wielkiej Brytanii. Jedną z inspiracji były doświadczenia piosenkarki Rodleen Getsic, która zagrała w produkcji główną rolę. Tutaj poznajemy historię prostytutki, która szukając klienta, spotyka kierowcę ciężarówki. Mężczyzna porywa ją i wywozi w odosobnione miejsce, gdzie dopuszcza się na niej sadystycznych tortur. 

12. Salo, czyli 120 dni sodomy (1975)

Słynny obraz Passoliniego nakręcony na podstawie powieści Markiza de Sade. Akcja rozgrywa się we Włoszech, w 1944 roku. Przedstawia on historię grupki mężczyzn (księcia, bankiera, biskupa i sędzi), którzy organizują orgię, wykorzystując do tego celu lokalnych mieszkańców. Film przepełniony jest seksualną perwersją i brutalnością. 

Źródła: [1][2][3][4][5][6][7][8][9]

0.13359498977661