Lambo na wodzie, czyli nowy, luksusowy jacht od Lamborghini
Lambo na wodzie, czyli nowy, luksusowy jacht od Lamborghini Lambo na wodzie, czyli nowy, luksusowy jacht od Lamborghini

Niewielu z nas może pozwolić sobie na kupno rzeczy z dosłownie najwyższej półki. Prawda jest taka, że zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie miał coś lepszego od nas. Nie oznacza to jednak, że nie możemy czasem pomarzyć sobie, jakby to było mieć Lamborghini czy też luksusowy jacht. A co jeśli połączymy te dwa marzenia? Odpowiedź przedstawiają firmy Automobili Lamborghini i The Italian Sea Group, które razem stworzyły Tecnomar, jedyny w swoim rodzaju luksusowy jacht. 

Ta niesamowita maszyna to limitowana edycja, napędzana podwójnymi silnikami V12. Może osiągnąć maksymalną prędkość 60 węzłów - wystarczającą, aby zabrać właściciela do drugiej rezydencji w Monako w czasie, którego potrzeba na zrobienie dobrego Martini. Jacht mierzy ponad 19 metrów i wzorowany jest na Lamborghini Sian, pierwszej hybrydzie wyprodukowanej przez firmę. Podobnie jak jego samochodowy odpowiednik, jest zbudowany z włókna węglowego, a kierownica i wskaźniki w kokpicie są zaprojektowane dokładnie tak samo. Nawet przycisk startowy jest identyczny. 

- Ten jacht reprezentuje wartościową współpracę między dwoma firmami w jej najlepszym wydaniu. Pozwala ona na połączenie stylu i wiedzy obu organizacji, dzięki czemu tworzymy naprawdę wyjątkowy produkt. - powiedział powiedział Stefano Domenicali, prezes i dyrektor generalny Automobili Lamborghini. 

- Gdybym miał wyobrazić sobie Lamborghini na wodzie, taka byłaby moja wizja. Jestem niesamowicie zadowolony z efektów tej współpracy - dodał. Wyprodukowanych zostanie tylko 63 jachty, a firma nie zdradziła jeszcze oficjalnej ceny wywoławczej. Możemy być jednak pewni, że z pewnością będzie kosmicznie wysoka. 

Źródło: [1]

0.090131044387817