Nowa produkcja dla fanów Fallouta od Amazon Prime
Nowa produkcja dla fanów Fallouta od Amazon Prime Nowa produkcja dla fanów Fallouta od Amazon Prime

Czy są tu fani Fallouta? Jeśli tak, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Od teraz będziecie mogli nie tylko zagrać w Fallouta, ale także zobaczyć go na ekranie. Jakiś czas temu firmy Amazon Prime, Bethesda Game Studios, Bethesda Softworks i Kilter Films postanowiły połączyć siły, aby stworzyć serial rozgrywający się w uniwersum Fallouta. 

Będzie to z pewnością gratka nie tylko dla fanów gry, ale także dla tych, którzy lubią motyw postnuklearnego świata w serialach i filmach, ponieważ produkcja zapowiada się naprawdę obiecująco. Zwłaszcza, że za jej sterami znajdą się osoby doświadczone w opowiadaniu nietuzinkowych opowieści: Jonathan Nolan oraz Lisa Joy, którzy przejmą rolę producentów wykonawczych.

Być może te nazwiska nic wam nie mówią, ale spieszymy z pomocą: Jonathan Nolan to nie kto inny jak brat Christophera Nolana. Pracował między innymi nad scenariuszami Westworld, Interstellar, Mroczny Rycerz powstaje, Impersonalni, Mroczny Rycerz i Prestiż. Z kolei Lisa Joy brała udział w tworzeniu historii Westworld czy Burn Notice. Trzecim producentem wykonawczym ma być Athena Wickham z Kilter Films, natomiast cały projekt nadzorowany będzie przez Todda Howarda z Bethesdy. 

Jonathan Nolan i Lisa Joy nie kryją eksytacji i o produkcji mówią tak: - Fallout to jedna z najwspanialszych serii gier wszech czasów. Każdy rozdział tej szaleńczo pomysłowej historii kosztował nas niezliczoną ilość godzin, które mogliśmy spędzić z rodziną i przyjaciółmi. Jesteśmy więc niezmiernie podekscytowani współpracą z Toddem Howardem i resztą genialnych szaleńców z Bethesdy, aby ożywić ten ogromny, przewrotny i mrocznie zabawny świat z Amazon Studios.

Z kolei Todd Howard zdradził, że prace nad projektem trwają od lat: - Przez ostatnią dekadę szukaliśmy wielu sposobów, aby wprowadzić Fallout na ekran. Ale od momentu, gdy kilka lat temu po raz pierwszy rozmawiałem z Jonathanem i Lisą, było jasne, że to oni i ekipa z Kilter są tymi, którzy zrobią to dobrze. Jesteśmy ogromnymi fanami ich twórczości i nie możemy być bardziej podekscytowani pracą z nimi oraz Amazon Studios - powiedział przedstawiciel studia.

Z kolei dla tych, którzy nie są zeznajomieni z fabułą Fallouta, krótko przybliżamy: to historia osadzona w przyszłości przewidywanej przez Amerykanów pod koniec lat 40. XX wieku, a która rozgrywa się w wyniku wojny nuklearnej w 2077 roku. Surowość powojennego pustkowia stoi tam w sprzeczności z utopijną wizją poprzedniej generacji o lepszym świecie, która miała zostać osiągnięta dzięki energii nuklearnej. Gra ma raczej poważny ton, ale znajdą się tam także chwile ironicznego humoru i fantazje o energii nuklearnej wywodzące się z kina klasy B. 

Tak więc, jeśli produkcja przykuła Waszą uwagę, poniżej znajdziecie pierwszy i pewnie nie ostatni teaser.

Źródła: [1][2][3]

0.13253498077393