Polscy TikTokerzy chętnie dzielą się prywatnymi informacjami z rządem Chin XD
Polscy TikTokerzy chętnie dzielą się prywatnymi informacjami z rządem Chin XD Polscy TikTokerzy chętnie dzielą się prywatnymi informacjami z rządem Chin XD

Magazyn My Company przeprowadził wywiady z najpopularniejszymi polskimi TikTokerami na temat aplikacji, z której w naszym kraju korzysta już 2,5 miliona osób. 

Okazuje się, że młodzi użytkownicy są bezkrytyczni w stosunku do TikToka. O ile Facebook i Instagram wydają się być serwisami dla nieco starszej grupy wiekowej – TikTok wciąż przyciąga młodych, ewentualnie "starych", którzy chcą się odmłodzić, jak Bruce Willis lub pewien prezydent.

Pytano o zagrożenia, takie jak udostępnianie danych użytkowników. Karolina Mrozicka, którą obserwuje ponad 800 tysięcy fanów, mówi: - Zagrożeń związanych z TikTokiem raczej nie dostrzegam. To, że nasze dane są ujawniane innym państwom myślę, że jest plusem, ponieważ większym twórcom daje to możliwość współpracy z zagranicznymi markami. Oczywiście również marki mają możliwość przedstawienia swoich produktów szerszej publiczności.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Karolina Mrozicka???????? (@karolinamrozicka)

- Szczerze, to ja nie widzę żadnego zagrożenia. Z tego, co wiem TikTok bardzo dba o bezpieczeństwo użytkowników - komentuje z kolei Natalia Lewandowska, która ma 1,3 mln obserwujących. 

Warto przypomnieć, że TikTok należy do chińskiej firmy ByteDance, która wielokrotnie musiała bronić się przed oskarżeniami związanymi z bezpieczeństwem swej apki. Z powodu tych kontrowersji armia amerykańska zakazała swym żołnierzom instalowania TikToka wpisując go na listę cyberzagrożeń. W poniedziałek zakaz używania tej aplikacji oraz 58 innych pochodzących z Chin wprowadził indyjski rząd. 

Jednak nic nie wskazuje na to, by jajcarski TikTok musiał obawiać się odpływu polskich użytkowników. 

źródło: [1]

0.11538696289062