Dożywocie dla małpy-alkoholika, która na gigantycznym kacu zabiła jedną osobą, a zraniła 250
Dożywocie dla małpy-alkoholika, która na gigantycznym kacu zabiła jedną osobą, a zraniła 250 Dożywocie dla małpy-alkoholika, która na gigantycznym kacu zabiła jedną osobą, a zraniła 250

Małpa, czy raczej małpoholik, była wcześniej zwierzakiem hinduskiego okultysty z Mirzapur w Indiach, który poił ją mocnym alkoholem. Kiedy właściciel zmarł, małpa o nieprzypadkowym imieniu Kalua zaczęła pić na smutno, a gdy brakowało jej procentowych trunków, wpadała w szał. Atakowała przede wszystkim dziewczynki i kobiety, które miała w zwyczaju dotkliwie gryźć. W wyniku krwiożerczych napadów dziesiątki rannych poddano operacjom plastycznym.

Sześcioletnia małpa została w końcu schwytana i przewieziona do zoo w Kanpur, gdzie weterynarz dr Mohammad Sagir odkrył, że jest nie tylko alkoholikiem, ale także odmawia jedzenia warzyw. Okultysta nie tylko podawał jej duże ilości alkoholu, ale także uzależnił od mięsnej diety. Ponieważ Kalua atakowała zarówno ludzi, jak i osobników swojego gatunku, została umieszczona w pojedynczej klatce w zoo, gdzie ma pozostać do końca swoich dni.

Hinduskie małpy są oskarżane o wiele pospolitych przestępstw, jak rabunek, porwanie, a nawet morderstwo. Pod koniec ubiegłego miesiąca pracownik służby zdrowia w Meerut został sterroryzowany przez stado naczelnych, które ukradły próbki krwi testowane na obecność koronawirusa. Istniała poważna obawa, że małpy rozprzestrzenią chorobę, bo widziano, jak jedna z nich próbowała przeżuć swój łup z marnym skutkiem. Ostatecznie próbki odzyskano.

W Indonezji filmik z małpą, która jedzie na rowerku, a następnie próbuje porwać dziecko wlokąc je po betonie, stał się viralem. Dobrze, że Kalua nie wpadła na pomysł ucieczki rowerem po swojej zbrodni.

źródło: [1]

0.14263319969177