Nocleg dla prawdziwych czarodziejów - ogromny dom w stylu Harry'ego Pottera
Nocleg dla prawdziwych czarodziejów - ogromny dom w stylu Harry'ego Pottera Nocleg dla prawdziwych czarodziejów - ogromny dom w stylu Harry'ego Pottera

Światowy sukces Pottera sprawił, że wielu fanów zakochanych w magicznym i tajemniczym świecie, prezentowanym w książkach i filmach, zaczęło marzyć o możliwości odwiedzenia Hogwartu. Nie tylko młodzi ludzie, ale także wielu dorosłych chętnie teleportowałoby się do tego fantastycznego uniwersum. Choć jest to niemożliwe, pewne Airbnb na Florydzie stworzyło miejsce dające namiastkę pobytu w świecie Harry'ego Pottera.

Posiadłość należy do firmy Loma Homes, a jej powierzchnia to ponad 371 metrów kwadratowych. Co więcej, znajduje się ona zaledwie pół godziny od The Wizarding World of Harry Potter, gdzie można zwiedzić Hogwart i inne lokalizacje znane z przygód młodego czarodzieja. 

Sam dom jest naprawdę spory. Znajduje się tam 8 sypialni i 5 łazienek. Całość może pomieścić 20 osób. Cena za noc zaczyna się od 305 dolarów. Goście witani są przez Tiarę Przydziału, która pomaga im wybrać sypialnię - każda z nich jest wyjątkowa. Pokój w stylu Ravenclaw czy Slytherinu, dormitorium Gryffindoru czy Hufflepuffu, wnętrze pociągu do Hogwartu czy gabinet Dumbledore'a, a nawet komórka pod schodami, czyli pierwsza sypialnia Harry'ego.

Projektanci wnętrz dołożyli wszelkich starań, aby odtworzyć kultowe sceny z książek i filmów, przez co każdy niezbędny w domu obiekt jest jakoś związany z Harrym. Aby móc imitować atmosferę i nastrój filmów, pokoje wyposażone są w efekty specjalne, takie jak dźwięki i oświetlenie, niestandardowe łóżka i pościel oraz wystrój, który sprawi, że poczujemy się magicznie. Co więcej, na terenie posiadłości możemy natknąć się na wiele Easter Eggów oraz Horkruksów, co stanowi dodatkową rozrywkę dla gości.

Jeśli jednak zaczniemy się nudzić, właściciele zepewniają kolejne atrakcje. Kino domowe jest gotowe na maraton Harry'ego Pottera. W zestawie znajdują się wygodne siedzenia, świecące fioletowe światło i ściany pomalowane tak, by przypominały Zakazany Las. Jest też pokój w stylu boiska do Quidditcha, ze stołami do piłkarzyków. Znajdziemy tam także basen oraz wielką szachownicę. To bez wątpienia prawdziwa gratka dla fanów świata stworzonego przez J.K. Rowling.

Źródło: [1]

0.13058495521545