20 ciekawych faktów o hollywoodzkich filmach, o których nie wiedzieliście
20 ciekawych faktów o hollywoodzkich filmach, o których nie wiedzieliście 20 ciekawych faktów o hollywoodzkich filmach, o których nie wiedzieliście

Hollywood skrywa wiele tajemnic, a za każdym produkcją kryją się ciekawe anegdotki z planu - czasem nawet bardziej interesujące od samego filmu. Czy będzie to 148 powtórzeń jednego ujęcia czy policja wzywana do studia, film to nie tylko to, co widzimy na ekranie, ale także wszystko to, co dzieje się wokół niego. Dziś przedstawiamy Wam kolejne 20 faktów o hollywoodzkich filmach, o których mogliście nie wiedzieć wcześniej. 

1. Język używany przez Leeloo w Piątym elemencie został wymyślony przez reżysera Luca Bessona, a następnie udoskonalony przez Millę Jovovich. Pod koniec kręcenia byli w stanie prowadzić rozmowy w tym języku.

2. Reżyser Cannibal Holocaust musiał udowodnić przed sądem, że aktorzy wciąż żyją i nie zostali zabici podczas kręcenia filmu.

3. Podczas kręcenia Borata do Sachy Barona Cohena aż 91 razy wzywano policję.

4. Jim Caviezel został porażony piorunem podczas kręcenia sceny na Golgocie w filmie Pasja.

5. Z powodu małej ilości przerw w pracy Robert Downey Jr. był tak wyczerpany podczas filmowania Zodiaka, że w ramach protestu postanowił zostawić słoiki z moczem na planie.

6. W 2002 roku Steven Spielberg ostatecznie ukończył studia po 33-letniej przerwie. Jako pracę zaliczeniową oddał Listę Schindlera.

7. Titanic był pierwszym filmem, w którym dwie osoby zostały nominowane do Oscara za rolę tej samej postaci.

8. Wizerunek Aladyna był wzorowany na Tomie Cruise.

9. Podczas produkcji Hobbita zużyto całą złotą farbę w Nowej Zelandii.

10. W Bękartach wojny jednym z nazwisk wyrytych na kiju Żydowskiego Niedźwiedzia jest Anne Frank.

11. Kiedy podczas kręcenia Mad Maxa (1979) zabrakło funduszy, reżyser George Miller zaoferował swój własny pojazd do jednej ze scen zderzenia.

12. Nieczystości, do których wskakuje Jamal w flimie Slumdog. Milioner z ulicy zrobione zostały z czekolady i masła orzechowego.

13. Żaden z aktorów Imperium kontratakuje nie wiedział wcześniej, że Vader był ojcem Luke'a.

14. Scena w Podejrzanych początkowo miała zostać nakręcona na poważnie, ale Benicio del Toro nie mógł przestać puszczać bąków, a ekipa nie była w stanie przestać się śmiać.

15. Przed wystąpieniem w filmie X-Men aktorzy Patrick Stewart i Ian McKellan nigdy wcześniej nie grali w szachy.

16. Urządzenie do komunikacji, z którego korzysta Liam Neeson w filmie Gwiezdne wojny: część I – Mroczne widmo, to po prostu zwykły depilator dla kobiet.

17. Pierwszy film Arnolda Schwarzeneggera, Herkules w Nowym Jorku był tak zły, że prawa autorskie do filmu zostały wystawione na aukcji w serwisie eBay za 550 000 $.

18. Ale za to na planie filmu Terminator 2: Dzień sądu płacono Arnoldowi średnio 21,429 $ za każde wypowiedziane słowo. 

19. Twarz E.T. była wzorowana na Albercie Einsteinie, Carlu Sandburgu i mopsie.

20. Ryan Gosling został obsadzony jako Noah w Pamiętniku, ponieważ reżyser szukał kogoś „nieprzystojnego”.

Źródło: [1]

0.17441201210022