I am Jesus Christ, czyli symulator Jezusa. Powstaje w Polsce, ale czy podbije świat?
I am Jesus Christ, czyli symulator Jezusa. Powstaje w Polsce, ale czy podbije świat? I am Jesus Christ, czyli symulator Jezusa. Powstaje w Polsce, ale czy podbije świat?

Temat dosyć oklepany, bo religijny, ale z czystym sumieniem przyznajemy, że tego jeszcze nie było, a przynajmniej nie na taką skalę, o jakiej marzy PlayWay.

I Am Jesus Christ to chrześcijańska gra, do której twórcy podeszli całkiem na poważnie. Nie spodziewajcie się więc powtórki z Fight of Gods (kto grał, ten wie). Pojawią się raczej nawiązania do Biblii. Symulator pozwoli chociażby na własnoręczne czynienie opisanych w Piśmie Świętym cudów, a wiemy to, bo PlayWay wypuścił już zwiastun:

Gierka ma odzwierciedlać opisane w Biblii losy Jezusa od momentu chrztu aż do samego zmartwychwstania. Nie będzie wprawdzie opcji zejścia z krzyża i wymierzenia kary grzesznikom, ale wątek zamiany wody w wino powinien się pojawić, podobnie zresztą jak motyw walki z Szatanem.

Nie podano jeszcze daty premiery, a na Steamie piszą, że pojawi się wkrótce. Osobiście nie wiemy, czy gra stanie się światowym hitem, ale PlayWay głęboko w to wierzy, a przecież wiara czyni cuda.

źródło:

store.steampowered.com/
0.082056045532227