Mężczyzna domaga się walki na miecze z byłą żoną oraz jej prawnikiem
Mężczyzna domaga się walki na miecze z byłą żoną oraz jej prawnikiem Mężczyzna domaga się walki na miecze z byłą żoną oraz jej prawnikiem

Brzmi jak science fiction, jednak historia osadzona jest w świecie rzeczywistym. David Ostrom chce walczyć przy użyciu samurajskiego miecza.

Bohater historii ma 40 lat i mieszka w Kansas. Uznał, że jest zmęczony trwającym sporem prawnym, wobec czego zaoferował niecodzienny pomysł walki na miecze. Twierdzi, że został całkowicie zniszczony wskutek bieżącego postępowania sądowego. Ponadto uważa, iż walka na miecze samurajskie nie została zakazana.

David oraz jego eks-małżonka uwikłani są w spór dotyczący kwestii opieki nad dzieckiem, wizytacji oraz podatku od nieruchomości. Swój wniosek o kontynuowanie procesu w postaci walki na miecze złożył do sądu okręgowego w Shelby. Twierdzi, iż „absurdalność argumentów prawnika ex-małżonki spotkała się z jego własną absurdalnością”. Ostrom jest skory walczyć zarówno z kobietą jak i prawnikiem.

Sędzia Craig otrzymał prośbę o odrzucenie wniosku, dotyczacego walki na miecze samurajskie ze strony prawnika klientki. Na razie, wskutek nieprawidłowości we wnioskach, sędzia wstrzymuje się co do poparcia bądź odrzucenia wniosku.

0.14096593856812