Mała wioska wybudowana pod powierzchnią luksusowej posiadłości
Mała wioska wybudowana pod powierzchnią luksusowej posiadłości Mała wioska wybudowana pod powierzchnią luksusowej posiadłości

Jeśli kiedykolwiek przeglądaliście listę ofert nieruchomości dla najbogatszych, to wiecie, że reguła "nie oceniaj książki po okładce" w tym przypadku kompletnie nie obowiązuje. Te luksusowe posesje mają przede wszystkim robić wrażenie. 

Jak się okazuje, niektóre z rezydencji są nieco bardziej ekstrawaganckie, szczególnie ta, którą odkryliśmy w Potomac. Znajdziemy w niej wszystko, czego dusza zapragnie: korty tenisowe, podgrzewane baseny i niemal nieskończoną ilość pokoi. 

Lecz na tym zabawa się nie kończy. Nieruchomość o powierzchni ponad 1100 metrów kwadratowych, znajdująca się na przedmieściach Waszyngtonu, posiada piwnicę, w której wybudowano sztuczną wioskę w stylu retro. Brukowane uliczki, 15 realistycznych witryn sklepowych i prawdziwe samochody, gotowe by zabrać nas w podróż życia - to wszystko znajdziemy w podziemiach. 

Warta 4,5 miliona dolarów posiadłość wygląda zupełnie "niewinnie". Nie dajcie się jednak zwieść.

O domu zrobiło się głośno po viralowym tweecie jednej z użytkowniczek: 

Zgodnie z ogłoszeniem, w skład nieruchomości wchodzi siedem sypialni, jedenaście łazienek, dziesięć kominków, sześciostrefowe ogrzewanie, dwupokojowy domek dla gości, domek przy basenie oraz oświetlany kort tenisowy. Rezydencja została skonstruowana przez Patricka Cullinane'a, znanego z budowania niezwykle wyszukanych posiadłości. Inny dom wybudowany przez niego w 1989 został sprzedany za 7,5 miliona dolarów. 

Już z samego przedpokoju bije luksus. 

Cullinane jest uważany za jedną z kluczowych postaci boomu luksusowego budownictwa, który w okolicy Potomac przypadał na lata 70. i 80. Według archiwum Washington Post  za największe dzieło Cullinane'a, uznaje się budowlę z portykiem z sześcioma filarami. Znajdowała się tam wielka sala wysoka na około 6 metrów, przystrojona marmurową podłogą. 

Poniżej możecie zobaczyć, jak prezentuje się reszta domu w Potomac.

A teraz witajcie w piwnicy, czyli małym, sztucznym miasteczku. 

Znajdujące się tam samochody są prawdziwe.

Wśród wybudowanych replik znajduje się poczta oraz kino.

Jest nawet bawialnia dla dzieci.

Domek nad basenem.

I na koniec: basen! 

Co o tym sądzicie? Chcielibyście zamieszkać w takiej rezydencji?

Źródło: [1]

0.16313910484314