6 newsów, które mogą Cię zaskoczyć
6 newsów, które mogą Cię zaskoczyć 6 newsów, które mogą Cię zaskoczyć

Dzień mija na pracy, nauce czy innych obowiązkach? Zróbcie sobie chwilę przerwy. A zamiast scrollować bezmyślnie Facebooka czy inne media społecznościowe, wykorzystajcie czas na coś, dzięki czemu dowiecie się czegoś nowego. Dzisiaj przychodzimy z kolejnym zestawieniem zabawnych i dziwnych newsów, o których być może nie wiedzieliście. 

1. Chcąc udowodnić swoją rację, czasem niechcący udowadnia się swój błąd.

Płaskoziemcy jakiś czas temu sprankowali sami siebie. Wydali 20 tysięcy dolarów, chcąc udowodnić, że Ziemia jest płaska, a tymczasem jedyne czego dowiedli, to fakt, iż planeta jest okrągła. Jeden z wyznawców teorii płaskiej Ziemii, Bob Knodel, prowadzący kanał na Youtube, próbował za pomocą laserowego żyroskopu zaprzeczyć temu, że Ziemia obraca się wokół własnej osi. "Niestety", eksperyment potwierdził to, w co mężczyzna uparcie nie wierzy. Jeśli jesteście zainteresowani tym tematem, scena ta pojawiła się w dokumencie Behind the curve dostępnym na Netfliksie. 

2. Jak to się dzieje, że leniwce nie spadają z drzewa, kiedy śpią? 

Łapy leniwca działają odwrotnie w stosunku do tego jak funkcjonuje ludzka dłoń. Dla nas naturalną, wygodną pozycją jest rozluźnienie, natomiast dla tych zwierząt będzie to mocny, ciasny chwyt. Leniwce muszą więc włożyć wysiłek, aby tę łapę otworzyć. Właśnie dlatego tak kurczowo trzymają się drzew, nawet podczas snu. 

3. Czy da się znaleźć hakerów nie palących marihuany? 

To pytanie zadał sobie z pewnością niejeden rekruter pracujący w FBI. Jak wynika z raportu z roku 2015, 40% stanowisk związanych z bezpieczeństwem w sieci nie zostało wypełnione. Jak się okazuje, jednym z głównych problemów podczas rekrutacji speców informatycznych, była marihuana. Agencja ma w tej kwestii jasne zasady: aplikujący nie może zażywać marihuany przez co najmniej trzy lata. W raporcie podano, że spośród 5 tysięcy kandydatów starających się o stanowisko w dziale IT w FBI, tylko 2 tysiące spełniało ten wymóg. 

4. Mały, podstępny futrzak z Nowej Zelandii. 

Właściciele kotów wiedzą, że te puchate stworzonka często potrafią sprytnie ich oszukać, byle by dostać np. kolejną porcję smakołyku. Jak się okazuje, pewien mruczek z Nowej Zelandii tę sztukę opanował do perfekcji. Przez pewien czas miał bowiem nie jedną, a dwie właścicielki. Kocia mama nr 1, Shirley Bishop, była przyzwyczajona do tego, że jej kociak Simba znikał regularnie na parę dni. Jednak gdy ten wrócił pewnego razu ze szwami i ogoloną łapą, kobieta zdała sobie sprawę, że jest w tym coś podejrzanego. Po jakimś czasie udało jej się wyśledzić mamę nr 2, Mychaelę Groombridge, która zabrała Simbę do weterynarza - choć dla niej kociak nazywał się Crazy Horse. Paniom udało się jednak dojść do porozumienia - ustaliły coś na mocy opieki dzielonej: kot zachował oba imiona i pomieszukuje u obu z nich. 

5. Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego podeszwy popularnych trampek Converse wygląda w ten sposób, to być może będziecie rozczarowani. Nie jest to żadna tradycja, a jedynie sposób na zarobienie pieniędzy. Dzięki tym podeszwom wykorzystywana jest pewna luka w amerykańskim prawie, która pozwala na obniżenie podatku od importu. W tym przypadku materiał wykorzystany do stworzenia podeszwy trampek Converse to filc pokrywający ponad 50% jej powierzchni. Pozwala to zaklasyfikować je jako kapcie/klapki, od których podatek od importu wynosi jedynie 3%. Daje to firmie spore oszczędności, ponieważ stawki tego podatku mogą wynosić nawet do 37,5%. 

6. Jesteś kobietą i chcesz chodzić topless? Możesz zrobić to legalnie w sześciu amerykańskich stanach. 

10. Okręgowy Sąd Apelacyjny, do którego przynależą stany Colorado, Wyoming, Nowy Meksyk, Oklahoma, Kansas oraz Utah, zniósł zakaz odsłaniania piersi. Sprawa odbyła się w Fort Collins w Colorado i dotyczyła pozwu dwóch kobiet, które oskarzyły miasto miasto o dyskryminację. Według nich chodzenie topless tylko w zaciszu domowym godzi w równość wobec prawa, ponieważ wobec mężczyzn takiego obostrzenia nie ma. Miasto nie zdecydowało się na apelację, zatem zakaz został zniesiony. W obawie przed kolejnym pozwami, prawo to zaczęło być sukcesywnie wprowadzane tam, gdzie 10. Okręgowy Sąd Apelacyjny ma swoją jurysdykcję. 

Źródła: [1][2][3][4][5][6]

0.14594912528992