Stodoła na haju - strażacy gasili pożar budynku, a ten zaczął pachnieć marihuaną
Stodoła na haju - strażacy gasili pożar budynku, a ten zaczął pachnieć marihuaną Stodoła na haju - strażacy gasili pożar budynku, a ten zaczął pachnieć marihuaną

12 maja we wsi Stryszawa na Podhalu strażacy otrzymali zgłoszenie w sprawie pożaru budynku. Naturalnie udali się na miejsce, aby go ugasić. Na miejscu pojawiła się także policja, gdyż wyczuwalny był tam zapach marihuany. Jak się okazuje, w sąsiednim budynku znajdowała się dość spora plantacja. 

Funkcjonariusze próbowali dostać się do środka i wtedy zobaczyli uciekającego mężczyznę - był to 33-latek, który wynajmował nieruchomość. Schwytany przez policjantów udostępnił klucze do posesji. Znajdowało się w niej kilka pomieszczeń z uprawami konopii indyjskiej i profesjonalnym sprzętem. Znalazły się tam specjalne lampy naświetlające, urządzenia nawadniające i wentylacyjne oraz aparatura do nagrzewania lokum. 

Funkcjonariuszom z wydziału kryminalnego udało się zabezpieczyć na miejscu dość imponujące uprawy: 1500 sztuk konopii indyjskiej, 7 worków z gotowym suszem zioła, ważących ponad 11 kg, a także cały sprzęt potrzebny do hodowli. 

Ale na tym nie koniec przestępstw, których dopuścił się 33-latek. Mężczyzna bowiem omijał główne przyłącze prądu dzięki kablowi zasilającemu, co pozwoliło mu uniknąć płacenia rachunków i zwracania na siebie uwagi. 

- Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży prądu, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz dwa zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie oraz uprawę znacznej ilości środków odurzających - za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratura i sąd zdecydują teraz o środkach zapobiegawczych wobec podejrzanego - tak skomentował sprawę aspirant sztabowy oraz oficer prasowy policji suskiej, Wojciech Copija.

Nie jest to może historia tak emocjonująca jak przygody Waltera White'a w Breaking Bad, ale trzeba przyznać, że ilość uprawianych roślin robi wrażenie. Choć oczywiście ostrzegamy - nie róbcie tego w domu. 

Źródła: [1][2] 

0.1223509311676