10 świetnych planszówek na tę kwarantannę lub na kolejną
10 świetnych planszówek na tę kwarantannę lub na kolejną 10 świetnych planszówek na tę kwarantannę lub na kolejną

Jedni pracują, drudzy płaczą, a jeszcze inni grają. Grać można od rana do nocy, tylko w co? Przygotowaliśmy kilka propozycji, by pomóc wam oderwać się od rzeczywistości. 

#1 STAR WARS: REBELIA

Jeśli jesteś fanem Gwiezdnych Wojen, na pewno słyszałeś o tej planszówce. Dzięki niej przeżyjesz epicki konflikt między Imperium, a Rebeliantami i weźmiesz w swoje ręce los Galaktyki! Gra ma ponad 150 plastikowych figurek i dwie plansze zawierające aż 32 najważniejsze systemy galaktyki Star Wars. Nie chcesz wysłać Luka Skywalkera na Dagobah, aby odbył tam szkolenie Jedi?

Kliknij i kup na allegro.pl

Cena: 369,99 zł

#2 WSIĄŚĆ DO POCIĄGU: EUROPA

Zabierz rodzinę w niesamowitą podróż! „Wsiąść do pociągu: Europa” to druga część popularnej przygodówki, której zasady łykniecie w 5 minut. Gracze zbierają karty z wagonami i używają ich by budować dworce, pokonywać tunele, wsiadać na promy i zajmować trasy kolejowe. Ten zestaw zawiera kompletną grę i nie wymaga użycia pierwszej wersji Ticket to Ride.Kliknij i kup na allegro.pl

Cena: 143,95 zł

#3 SPLENDOR

Splendor to gra polegająca na zbieraniu żetonów i tworzeniu kart. Gracze są kupcami z Renesansu próbującymi nabyć kopalnie klejnotów, środki transportu, sklepy. Wszystko po to, aby zdobyć jak najwięcej punktów. Jeśli jesteś wystarczająco bogaty, może odwiedzić cię przedstawiciel szlachty, co oczywiście zwiększy twój prestiż. Proste zasady, dużo niespodzianek, a jednocześnie złożona strategia sprawiają, że od tej gry łatwo się uzależnić.

Kliknij i kup na allegro.pl

Cena: 98,90 zł

#4 CATAN

Osadnicy z Catanu starają się zasiedlić wyspę budując osady, miasta i drogi. W każdej turze rzuca się kościami, aby określić, jakie są surowce. 3-4 gracze zbierają je (drewno, zboże, owce), aby rozbudować swoje osady, zdobyć 10 punktów i wygrać. Gra nie jest zbyt skomplikowana, przez co jest idealna dla osób, które nigdy nie grały w nic poza Monopoly.

Kliknij i kup na allegro.pl

Cena: 108,90 zł

#5 TAJNIACY

Jedna z najlepszych gier imprezowych. Dwie drużyny, którym przewodzi dwóch Szefów Wywiadu, próbują jak najszybciej nawiązać kontakt ze wszystkimi swoimi agentami. Ale Szef może podawać swojej drużynie tylko jedno hasło na turę, którym powiąże ze sobą kilka widocznych dla wszystkich kryptonimów. Drużyna musi domyślić się, który z prezentowanych kryptonimów należy do agentów ich drużyny, omijając cudzych agentów. Jeden z nich jest zabójcą.

Kliknij i kup na allegro.pl

Cena: 51,90 zł

#6 ROOT

Gra o potędze i prawie w Leśnogrodzie polega na przejęciu kontroli nad jedną z czterech frakcji i udowodnienie, że jest ona prawowitym władcą rozległego Leśnogrodu. Polska wersja Root jest większa niż angielska, a jej kwadratowy kształt umożliwił umieszczenie w środku plastikowej wypraski, która pomieści zarówno wersję podstawową gry, jak i dodatek Plemiona Rzeczne. Dzięki temu zabiegowi produkt posiada dwie gry.

Kliknij i kup na allegro.pl

Cena: 172,00 zł

#7 PANDEMIA

Coś bardzo na czasie. Wciągająca gra o zagładzie ludzkości z powodu epidemii. Przed drużyną specjalistów w różnych dziedzinach stanęło zadanie odnalezienia szczepionek na cztery epidemie. W trosce o los homo sapiens trzeba ze sobą współpracować lepiej niż rząd z lekarzami.

Kliknij i kup na allegro.pl

Cena: 149,80 zł

#8 GLOOMHAVEN

Wciel się w najemnika, który żyje na krawędzi cywilizacji. Jeśli masz jaja lub jesteś zdesperowany – zapuść się poza mury Gloomhaven w poszukiwaniu bogactwa, przygód, chwały oraz potworów. Gra toczy się w trybie kampanii, podczas której grupa graczy korzysta z Księgi Scenariuszy, przechodząc kolejne przygody i odblokowując nowe elementy. Gloomhaven zajmuje pierwsze miejsce w najbardziej prestiżowym rankingu boardgamegeek.com, w którego bazie jest zarejestrowanych ponad 110 000 gier.

Kliknij i kup na allegro.pl

Cena: 498,99 zł

#9
 DOMINION

Fantastyczna gra z prostą mechaniką. Dobre połączenie zagadnień taktycznych i strategicznych. Jesteś księciem i władasz niewielką krainą, ale w przeciwieństwie do miłujących pokój rodziców, pragniesz panować nad potężniejszym królestwem i zdominować je! Jeśli w twoich żyłach płynie błękitna krew – wybierz się na podbój!

Kliknij i kup na allegro.pl

Cena: 369,00 zł

#10 SCYTHE

Niewielki teren i pięć ambitnych frakcji. Kto zyska chwałę tworząc imperium jako przywódca Wschodniej Europii? Scythe to strategiczna gra planszowa dla jednego do pięciu graczy, która pozwoli ci się przenieść do alternatywnej rzeczywistości lat 20. ubiegłego stulecia. Oprawa graficzna została stworzona przez Jakuba Różalskiego – krakowskiego ilustratora, którego prace zainspirowały Jameya Stegmaiera do wymyślenia gry.

Kliknij i kup na allegro.pl

Cena: 289,90 zł

0.13938617706299