Cyberpunk 2077 z oznaczeniem 18+
Cyberpunk 2077 z oznaczeniem 18+ Cyberpunk 2077 z oznaczeniem 18+

Debiut długo wyczekiwanego Cyberpunka 2077 planowany jest na 17 września tego roku. Gra ma pojawić się na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Do premiery zostało kilka miesięcy, zatem producenci powoli ruszają z działaniami promocyjnymi - tutaj przykładem może być choćby zaprezentowanie limitowanej edycji słuchawek SteelSeries, czy konsoli Xbox One X. Pojawia się też coraz więcej doniesień o tej wzbudzającej zainteresowanie produkcji drogą nieoficjalną. 

Jakiś czas temu CD Projekt Red zwróciło się do największych organizacji ratingowych z prośbą o przydzielenie Cyberpunkowi 2077 kategorii wiekowej. Choć do tej pory nie pojawiło się oficjalne oświadczenie producenta w tej sprawie, można się spodziewać, że nie będzie to z pewnością gra dla dzieci. W Brazylii gra otrzymała już oznaczenie 18+. Poniżej możecie zobaczyć listę elementów pojawiających się w produkcji, które przyczyniły się do takiego ratingu. 

Jak możecie zauważyć, w Cyberpunku 2077 pojawią się między innymi martwe ciała, prostytucja, krew, motywy okaleczania, sceny samobójcze i wiele innych fragmentów nieodpowiednich dla młodszego odbiorcy. Można założyć, że najbardziej wyczekiwany tytuł roku 2020, skierowany będzie tylko do pełnoletnich graczy.

Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli okazję zobaczyć dość brutalne sceny, jednak ich ostateczny odbiór zależy w dużej mierze od tego, jak twórcy zdecydują się przedstawić poszczególne wydarzenia. Deweloperzy mogą zostać za to zarówno skrytykowani, jak i pochwaleni.

Pozostaje czekać do września, aby przekonać się, co tak naprawdę twórcy zaserwują nam w Cyberpunku 2077. Wydawcą w Polsce zostanie firma CENEGA.

Źródła: [1][2][3]

0.1121871471405