Breaking Bad: edycja ukraińska. Profesor chemii produkował narkotyki i uczył tego za pieniądze
Breaking Bad: edycja ukraińska. Profesor chemii produkował narkotyki i uczył tego za pieniądze Breaking Bad: edycja ukraińska. Profesor chemii produkował narkotyki i uczył tego za pieniądze

Życie pisze najlepsze scenariusze, ale scenariusz serialu "Breaking Bad" był tak dobry, że „napisał życie”. Ukraiński profesor chemii wykładający na jednej z wyższych uczelni założył narkobiznes – produkował w swoim laboratorium amfetaminę, katynon i fenylonitropropen.

Zaangażował do tego grupę osób, z którą dzielił się wiedzą w zamian za sowite wynagrodzenie. Produkcja odbywała się również w prywatnym mieszkaniu przerobionym na laboratorium oraz tradycyjnie w garażu.

Ukraiński Heisenberg pozyskiwał substancje chemiczne z Azji i Europy Zachodniej. Narkotyki sprzedawano przez internet. Na trop ewidentnego fana serialu „Breaking Bad” wpadły Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. W laboratoriach odkryto substancje, które mogły posłużyć do wyprodukowania nawet 30 kg środków psychoaktywnych. Szacuje się, że ich łączna wartość mogła wynieść około 1,2 mln złotych.

Powstaje pytanie: czy profesor chemii ma w tej sytuacji do kogo zadzwonić? Najlepiej byłoby do Saula. Poniżej jego numer.

źródło: [1][2]

0.14667797088623