Współczesne memy w średniowiecznym stylu
Współczesne memy w średniowiecznym stylu Współczesne memy w średniowiecznym stylu

Hiatus Games to małe ukraińskie studio gier planszowych, które niedawno wydało swój pierwszy projekt o nazwie Deus Lo Vult . To planszówka rozgrywająca się w Średniowieczu, w którym przewija się motyw szaleństwa, zdrady i agonii. Gra zawiera 300 oryginalnych, złoconych i foliowanych miniatur, zaprojektowanych przez profesjonalnego konserwatora dzieł sztuki i pisarza ikon - w ramach hołdu dla średniowiecznych iluminacji z Grandes Chroniques de France

Deus Lo Vult miało dotrzeć do zwolenników na całym świecie, jednak pandemia pokrzyżowała te plany. - Dostawa naszej gry została znacznie opóźniona z powodu kwarantanny w Chinach, następnie blokady pojawiły się wszędzie - powiedział serwisowi Bored Panda Mike Badelin, założyciel, producent i projektant gier w Hiatus Games. - Jesteśmy uziemieni w domach, a gra utknęła na czas nieokreślony w Szanghaju, co zasmuciło nasze społeczności na Kickstarterze i Facebooku - dodał Badelin.

Aby znaleźć sobie zajęcie, a jednocześnie zapewnić rozrywkę fanom, Badelin i dwaj firmowi artyści, Alex Komyakhov i Mykhailo Skop, zaczęli tworzyć średniowieczne aranżacje współczesnych memów.

- Nasi niesamowici fani wsparli nas w tym trudnym czasie, a my staramy się zrobić, co w naszej mocy, aby podtrzymać ich entuzjazm. Udało nam się to osiągnąć właśnie dzięki memom, które uznali oni za zabawne. Badelin stwierdził, że tworzenie ich pomaga zespołowi radzić sobie ze stresem i obawami związanymi z obecną sytuacją. Według niego piękno procesu tworzenia nowych odsłon znanych memów polega na uświadomieniu sobie, że są one znacznie bliższe średniowiecznym miniaturom, niż można by pomyśleć.

- Trzeba absolutnie pominąć zasady anatomii, wszystkie postacie muszą być odpowiednio zniekształcone i mieć charakterystyczny dla średniowiecznych grafik dziwny wyraz twarzy - powiedział Badelin o procesie tworzenia memów. 

Poniżej możecie zobaczyć efekty ich pracy. 

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

Źródło: [1]

0.16085290908813