Koniec CD Action. Wszyscy dostali wypowiedzenia.
Koniec CD Action. Wszyscy dostali wypowiedzenia. Koniec CD Action. Wszyscy dostali wypowiedzenia.

Kultowy magazyn wychodzący co 28 dni przestaje istnieć. Zarządzające nim wydawnictwo Bauer zamyka go wraz z 20 innymi tytułami. 

CD-Action przez lata dostarczało gamerom wiedzę, a przede wszystkim płyty z pełnymi wersjami gier. Wychowały się na nich całe pokolenia graczy. Magazyn był wydawany od 1 kwietnia 1996 roku.

Mateusz Witczak, szef działu publicystyki w CD-Action, poinformował w serwisie PolskiGamedev.pl, że redakcja papierowego wydania CD-Action otrzymała wypowiedzenia. Wydarzyło się to miesiąc po pojawieniu się w kioskach magazynu, po raz pierwszy w historii bez pełnych wersji gier. 

- W ciągu nieco ponad roku z redakcją rozstał się Dawid “spikain” Bojarski (a więc redaktor naczelny), a jej szeregi opuścili również Daniel “Cormac” Bartosik, Aleksander “Allor” Olszewski, Michał “Monk” Amielańczyk oraz niżej podpisany. Nie jest też tajemnicą, że kolejne wydania sprzedawały się w ok. 30 tys. egzemplarzy (to wciąż sporo, ale daleko do dawnej świetności). W październiku redakcje “CD-Action” i “PC Formatu” połączono (na ich czele stanął Adam Chabiński), a w ubiegłym miesiącu pismo pojawiło się w kioskach (po raz pierwszy w historii!) bez pełnych wersji gier. Jakiś czas temu zrezygnowano z korekty, a format (i liczbę stron) systematycznie przycinano". - pisze Mateusz Witczak.

Informację potwierdzono na oficjalnej stronie CD-Action.

Powodem zamknięcia cenionego tytułu jest zła sytuacja prasy drukowanej, którą ostatecznie dobiły obostrzenia związane z pandemią koronawirusa.

Wydawca poprosił pracowników, aby pracowali do końca okresu wypowiedzenia. 

źródło: [1][2]

0.088080883026123