Drug Dealer Simulator - nowa gra z polskiego studia
Drug Dealer Simulator - nowa gra z polskiego studia Drug Dealer Simulator - nowa gra z polskiego studia

Produkcji filmowych i serialowych o narkotykowym półświatku było wiele, jak choćby klasyczne już Breaking Bad czy Reqiuem dla snu. Wątek dilowania pojawia się także w niektórych grach, m.in. serii Grand Theft Auto, bo jest to temat dość popularny w kulturze. Niedawno na steama wrzucono nowy symulator wyprodukowany przez polskie studio Movie Games. Od teraz będziemy mogli sprawdzić się w roli dilera narkotykowego. 

Movie Games ma już na swoim koncie całkiem sporo symulatorów. W tym najnowszym mamy możliwość zbudowania swojego imperium narkotykowego od podstaw - z perspektywy pierwszosobowej. Historię zaczynamy w małym, skromnym mieszkaniu. Następnie przyjmujemy ofertę pewnego mężczyzny o imieniu Eddie, który niedługo później wprowadza nas w tajniki handlu narkotykami. Naszym zadaniem jest składać u niego zamówienia i przynosić zarobiony utarg.

Miejscowość, w której handlujemy, podzielona jest na kilkanaście dzielnic. To w nich stopniowo budujemy nasze wpływy. Brzmi łatwo, prawda? Nie do końca. Przez centrum miasta przechodzi bowiem wielki mur, przy którym stoją patrole policji. Funkcjonariusze przeszukują każdego, kto chce przejść na drugą stronę. Utrudnienie stanowią także godziny policyjne, podczas których są wzmożone patrole i sypią się mandaty.

Nasze "obowiązki" związane z dilowaniem są dość powtarzalne - kupujemy towar od Eddiego, przejmujemy narkotyki zabierając je np. z szybu wentylacyjnego czy kosza na śmieci, po czym czekamy na wiadomości od klientów. Następnie biegamy po całym mieście dystrybuując nasze produkty. 

Steam

Jak to bywa również w prawdziwym świecie, od czasu do czasu zacznie gonić nas policja. Jeśli zostaniemy złapani, będzie to dla nas bardzo kosztowne, zwłaszcza na początku - otrzymamy wysoki mandat, a nasz towar zostanie zarekwirowany. Jest jednak opcja, by wyrzucić w krzaki plecak, który będziemy mogli zgarnąć po wyjściu z komisariatu. Mamy też możliwość zwiększania atrybutów naszej postaci - zdobywając punkty doświadczenia możemy polepszyć wytrzymałość, szybkość biegu czy umiejętności sprzedażowe dilera.

Wraz z postępem gry do naszej przestępczej działalności dołączyć mogą kolejne osoby - nasi klienci. Choć od Eddiego dostejmy czyste narkotyki, mamy możliwość trochę "oszukać system" i zdobywać większe zyski. W stworzonych przez nas kryjówkach tworzymy małe laboratoria i mieszamy towar np. z cukrem czy ibuprofenem. Ważne jest też zdobywanie i utrzymywanie respektu w dzielnicach - za każdą akcję, np. podarowanie darmowej próbki nieznajomemu czy malowanie na ścianach naszego logo, otrzymujemy punkty doświadczenia i szacunek. Jeśli o to nie dbamy, liczby zaczną bardzo szybko spadać. 

Steam

Gra ma też kilka opcji ulepszania naszych kryjówek - jeśli chcemy, możemy zakupić do nich dywany, kanapy i inne dekoracje. Fabuła gry nie zakłada żadnego backstory postaci, np. biednego chłopaka ze slumsów, zbierającego pieniądze z dilerki na operację dla chorej mamy. O tym, jak potoczy się nasza historia w narkotykowym biznesie, decydujemy tylko my. Możemy zostać bosem kartelu narkotykowego lub groźnym gangsterem, zdobywać potężnych sojuszników czy mściwych wrogów. Podejmując właściwe decyzje możemy wspiąć się naprawdę wysoko. Jak to mówią: od zera do milionera.

Steam

Źródła: [1][2][3]

0.14201879501343