Niewiarygodna historia ukraińskiej dziewczynki wychowanej przez psy
Niewiarygodna historia ukraińskiej dziewczynki wychowanej przez psy Niewiarygodna historia ukraińskiej dziewczynki wychowanej przez psy

Historia Oksany Malaja potwierdza, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Nie tylko może go strzec, ale i wychować.

Malutka Oksana „wychowywała się” w Nowej Blahowiszczence, w Ukraińskiej Socjalistycznej Republice Radzieckiej. Jej rodzice byli alkoholikami i mieli tak wiele dzieci, że jedno mniej czy więcej nie robiło im różnicy.

Pewnej nocy zapomnieli o dziewczynce i zostawili ją samą. Trzyletnie dziecko instynktownie przeczołgało się do miejsca, w którym będzie ciepło i bezpiecznie – do psiej budy.

Rodzice nie przejęli się jej zniknięciem. Nawet jeśli patrzyli na córkę szwendającą się wśród psów na czworaka, to w alkoholowym widzie nie byli w stanie wyciągnąć z tego wniosków.

Dziewczynka zamieszkała w budzie i uczyła się „pieskiego życia”. Jadła resztki po czworonożnych rodzicach i załatwiała się jak oni. Stała się jedną z nich, dzikim dzieckiem. Dopiero po 5 latach sąsiad zdecydował się zawiadomić lokalne władze.

Gdy służby społeczne przybyły na miejsce, zastały warczącą i szczekającą na nich dziewczynkę. 

Zabrano ją do sierocińca, w którym nauczyła się ludzkiej mowy, wyprostowanej postawy, posługiwania sztućcami i podstawowych zasad życia w społeczeństwie.

Oksana ma obecnie 36 lat. Mieszka w domu dla niepełnosprawnych umysłowo, a na co dzień zajmuje się dojeniem krów. Stara się żyć normalnie, choć przezywają ją „psią dziewczynką”. Ma chłopaka, a także psa. Jej sposób mówienia jest beznamiętny, pozbawiony emocji. Nie ma intonacji, rytmu i melodii.

Lekarze, którzy ją badali, twierdzą, że Oksana ma zdolności umysłowe sześciolatki i szybko się nudzi. Ma poczucie humoru, lubi rozśmieszać znajomych i uwielbia być w centrum uwagi. Gdy dostaje jakiś prezent, jej pierwszą reakcją jest ukrycie tego, tak jak psy robią z kością. Jej przypadek wciąż interesuje dziennikarzy i psychologów. Mimo nieodwracalnych zmian w psychice - Oksana wciąż skupia na sobie uwagę, co poprawia jej humor.

źródło: [1]

0.15823578834534